Podmořská muzea

Většina dovolenkových destinací se pere o zákazníky a všichni soutěží, jak jich přilákat co nejvíce. V Řecku to vyřešili jednoduše. Začnou povolovat podvodní návštěvu různých vraků.

Pokud si myslíte, vy, co jste to ještě nezkoušeli, že je to jednoduchá záležitost, tak jste na velkém omylu. Pokud totiž nejste archeolog, nebo profesionální potápěč, který má speciální povolení, tak byste se u vraků a dovnitř potápět nesměl. Tedy, pokud byte je vůbec našel.
potápěč u dna

To, kde jsou, totiž zainteresovaní dosti tají. Jednak z bezpečnostních důvodů a také z důvodů jejich případného poškozování některými potápěči. Nyní však přichází změna.

U ostrova Alonissos v Egejském moři se nalézá jeden z moha těchto vraků. Tomuto přibude velký primát. Měl by být prvním, ke kterému se budou smět potápět obyčejní turisté, pochopitelně v doprovodu a pochopitelně za tučný peníz.

Na otázku, kdy že to bude možné mám také odpověď. Zcela jistě již letos. Ony už proběhly zkušební ponory, a proběhly bez potíží, takže máte naději. Vrak se nalézá v hloubce necelých třiceti metrů a leží u ostrůvku Peristera. Potopil se někdy v pátém století před Kristem a vezl amfory. Alespoň to tvrdí podmořská archeoložka Elpida Hadjidaki. Vy to vše nyní můžete vidět na vlastní oči.

Projekt podmořských muzeí počítá s tím, že by se měly zapojit i další státy. Přímořské pochopitelně. Věřím, že tento nápad všechny uvítají. Vždyť si tím zvýší návštěvnost, a přinese to také nemalý peníz do pokladny města a potažmo i státu.
potápěč u vraku

Ještě, než vyrazíte, budete si muset možnost návštěvy podvodního světa zajistit, a to pravděpodobně přes nějakou agenturu. Pokud to žádná z našich v nabídce mít nebude, tak přímo přes řeckou. Je docela možné, že na takovou akci bude pořadník, protože se všeobecně očekává obrovský zájem. Takže už nyní hledejte, kdo to nabízí. Přeji hodně štěstí.    

Dovolená plná překvapení na Balkáně!

Země na Balkánském poloostrově jsou země plné kontrastů. Panuje zde jak čilý ruch, tak si můžete i božského klidu. Vyrazit můžete do měst plných života či panensky čisté přírody. Na podobě zemí jako je Bulharsko, Rumunsko či Makedonie se podepsaly dlouholeté válečné konflikty, kvůli kterým byly tyto země po dlouhou dobu naprosto stranou jakéhokoliv zájmu turistů. Nyní, poté co se místní bouře uklidnily, země se vzpamatovaly z nejhorších časů a mohou se dynamicky rozvíjet, je na čase obrátit k nim naši pozornost. Pokud nejste vyznavači masové turistiky, právě na Balkáně naleznete celou řadu míst, která stojí za naši pozornost. Vyrazte objevovat osobitý charakter i živý temperament těchto zemí a lidí v nich žijících.
bulharské moře
Bulharsko
Sázkou na jistotu bude Vaše rozhodnutí strávit dovolenou v Bulharsku. Své zde najdou jak milovníci přímořských letovisek a jemných písečných pláží, tak milovníci divoké přírody a horských hřebenů. Místní lidé jsou srdeční a pohostinní. Zklamáni nebudete ani místní vynikající kuchyní. Při výletech po této zemi narazíte jak na malebné vesničky, tak na paneláková socialistická sídliště Vám dobře známá z našich krajů. Láká-li Vás historie, přijdete si na své například ve starobylém městě Nesebar, které je součástí světového dědictví UNESCO.
přístavní město
Rumunsko
Celým Rumunskem se vine řeka Dunaj, která se následně vlévá do Černého moře. Společně s řadou slepých ramen vytváří velmi rozsáhlou deltu, která je rovněž součástí světového dědictví UNESCO. Žije zde více jak 3 000 ptačích druhů! Láká vás více městský ruch? V hlavním městě Bukurešti si můžete užít procházky po rušných bulvárech, nakupování v obchodních centrech a Vaší pozornosti by neměla ujít ani budova Parlamentu. Parlamentní palác je druhou největší administrativní budovou po Pentagonu v USA.
rumunské hory
Makedonie
I tato maličká země má turistům co nabídnout. Třicet kilometrů dlouhé Ohridské jezero s průzračnou vodou lemované horami je pro návštěvníky lákavým magnetem. Stejně jako slavný kostel sv. Jovan, který se tyčí nad břehy jezera. Milujete-li toulky nádhernou nedotknutou přírodou, Makedonie je pravým klenotem. Do vašich srdcí se zapíšou nekonečné lesy, upravené vinice plné Slunce či kaňon Matka se strmými útesy. 

Afriko, řekni mi, co vidíš

Když se řekne Afrika, jistě si každý představí lvi a jejich řev. Představí si také džungli, zrovna tak i milionová hejna plameňáků. Uvidí v představách ušlechtilé žirafy, anebo slony. A v neposlední řadě nezapomene také na velkolepé pyramidy. Mnoho turistů přijíždí do Afriky, aby viděli to, co Afrika nabízí, ať už se jedná například:

afrika


o   návštěvu safari

o   poznávání památek Egypta

o   návštěvu arabských zemí

o   relaxování na plážích hotelových komplexů


Věděli jste však, že část Afriky zůstává turisty a civilizací neustále nedotčena.

·         Afrika je fantastický, obrovský, faunou a florou oplývající kontinent.

·         Afrika je ale také různorodá, kulturně a národnostně rozličná.

Jakmile ji však navštívíte, nikdy na ni nezapomenete.

Víte, proč navštívit právě Afriku?

expedice


1.       Protože se v Africe nachází nejkrásnější hora Afriky Mt. Keňa, která je charakteristická pestrou endemickou přírodu, jenž se rozprostírá mezi jezírky a vodopády.

2.       Protože budete mít elegantní žirafy i mohutné slony v národním parku Lake Manyara na dosah ruky.

3.       Protože pouze zde v Africe spatříte nedozírná stáda zeber, pakoňů a antilop v národním parku Serengeti.

4.       Protože v Africe je kráter Ngoro Ngoro s největší koncentrací divoké zvěře na světě.

sloni


5.       Protože zde žijí vysocí Masajové, kteří jsou zahalení v tradičních červených látkách.

6.       Protože v Africe navštívíte domorodé vesnice.

7.       Protože uvidíte historický Zanzibar a jeho hlavní město Stone Town s křivolakými uličkami a trhy jako z dob kolonizace.

8.       Protože se v Africe nalézají korálové útesy a bělostné pláže na severu.

9.       Protože se v Africe budete plavit lodí po Viktorině Nilu uprostřed hrochy a krokodýly a pod ohromující kaskády Murchinson Falls.

10.   Protože se poplavíte opět na lodi mezi hrochy na Kanálu Kazinga, kde je největší koncentrace těchto zvířat v této oblasti.

Skvosty Benátek

Nejsou to však jenom Benátky samotné, které lákají turisty. Ať už je o Canal Grande nebo překrásné náměstí svatého Marka, nejde jenom o kanály a budovy, jde také o atmosféru, zvyky a zážitky. Kdo by nesnil o romantické projížďce gondolou, kdo by se nechtěl projít po jednom z mnoha mostů a můstků, které propojují břehy města vystaveného na vodě.

Existují i věci a fakta, o kterých většinou lidé nevědí, či které se s Benátkami pro jejich krásu nespojují, ať už to jsou kurtizány nebo gondoliérky.

Jaká jsou ta nejkrásnější kouzla, kterými Benátky disponují?

1.       Gondoliérky
Po benátských kanálech se štíhlé, úzké a dlouhé loďky plaví již staletí. Skutečně, první zmínka o gondolách v těchto kanálech je nám známa z konce jedenáctého století našeho letopočtu. Ovšem nejvíce se rozšířily až o nějakých čtyři sta let později, v polovině šestnáctého století. Podle tehdejších pramenů se zde plavilo deset tisíc gondol. Dnes se jich však po benátských kanálech plaví pouhých pět set.

Věděli jste, že stát se gondoliérem není nic snadného, a že se tato profese dědí z generace na generaci? Skutečně. Každý gondoliér musí absolvovat kurz, který čítá čtyři stovky učebních hodin. Poté následují závěrečné zkoušky. Součástí těchto zkoušek není jenom znalost místních vod a umění bezpečně ovládat gondolu, ale také znát historii města a také ovládat alespoň jeden cizí jazyk.

·         Všechny gondoly musejí být natřené na černo
·         Gondoly váží na 350 kilogramů
·         Benátky mají od roku 2010 také svou první gondoliérku
 
2.       Slavnosti zhýralého města
Benátky byly v renesanci velice známé tím, že město bylo plné kurtizán, vína a zábavy. Návštěvníci zde chodili především za rozkoší. Ostatně právě v tomto městě došlo k popularizaci kondomů. Město bylo nočním životem tak zkažené, že kurtizány zde stály za okny svých bytů zcela nahé a lákaly tak zákazníky. Dnes se tyto kurtizány procházejí po Benátkách oblečené a připomínají minulost města rozkoše.
 

Levné ubytování v Lokti

Rádi cestujete po Čechách, a kromě přírodních zajímavostí nepohrdnete ani historickými památkami, procházkami starobylými uličkami a dalšími zajímavými kouty naší země?
Máte v plánu zavítat do oblasti karlovarského kraje a poohlížíte se po nějakém pensionu za příznivou cenu? Možnosti levného ubytování v Loktinad Ohří vám nabízí pension Ulrika, ve kterém můžete nejen složit hlavu po dni stráveném putováním po historických památkách, ale také kde se můžete dobře najíst v místní restauraci. Tato oblast je turisticky vyhledávaným místem, a i vás tu určitě zaujme spousta zajímavých historických památek a staveb. A nejen přímo v centru, ale i pokud si uděláte výlet někam dál, naleznete spoustu možností, jak strávit váš volný čas. Městem jako stvořeným k procházkám a výletům jsou třeba nedaleké Karlovy Vary.
hotelová snídaně
Pokud jste si oblíbili cestování po zajímavých místech a historických památkách, pak je pro vás karlovarský kraj tou správnou volbou ke strávení prodlouženého víkendu nebo dovolené. V pensionu si také můžete užít příjemný romantický pobyt strávený společně s vaším protějškem. K přespání vám poslouží útulné apartmány, ve kterých se budete moci cítit příjemně a kde naleznete vše potřebné ke strávení vašich volných dní.
ubytování v penzionu
Chcete si užít během vašeho pobytu příjemný klid? Toužíte po soukromí? Pak je pro vás pension v Lokti tím pravým. Dvoulůžkové pokoje jsou totiž vybaveny vlastní koupelnou a WC, takže budete mít o dokonalé soukromí postaráno. Váš vyhladovělý žaludek jistě po ránu potěší možnost kontinentální snídaně. A pokud vám vyhládne v době oběda nebo večeře, můžete se občerstvit v místní italské restauraci, kde si kromě oblíbené pizzy můžete vychutnat i další italské speciality.
Ubytování v pensionu Ulrika v Lokti za příznivou cenu splní všechna vaše očekávání, která od takovéhoto pobytu máte.