Odborníci na zabezpečení bytů a domů

Snaha zabezpečit si svůj byt, dům nebo chatu, proti krádežím, je stará jako lidstvo samo. Zlodějů a podvodníků je snad stále víc a jsou nápaditější. Bezpečnostní dveře a mechanické zámky s kovovými klíči, se v průběhu desetiletí neustále měnili. 
 
Pokud chcete mít svůj domov dostatečné zabezpečený, musíte se nejdříve rozhodnout, jaké dveře a k jakému účelu je budete používat. Jestli se bude jednat o dveře vstupní nebo dveře, které oddělují bytový prostor, například sklep, kotelnu a jiné. Určitě bude pro vás i důležité, jak budou bezpečnostní dveře vypadat.

Dnes se bezpečnostní dveře vyrábějí v moderním designu, jak zajímavé povrchové úpravy, tak barev – vybere si i ten nejnáročnější zákazník. Koupě kvalitních bezpečnostních dveří je investice na mnoho let, proto jim věnujte dostatečnou pozornost při výběru – jak dveří samotných, tak firmy, která vám je dodá.  
 
Bezpečnostní dveře při výběru nepodceňujte.Měli by splňovat evropské normy, vysoké požadavky na tepelnou a zvukovou izolaci a bezpečnost při požáru.
 
S dodáním bezpečnostních dveří by měla být spojena seriózní služba:
§  kvalitní výroba dveří
§  moderní design
§  odborná montáž
§  bezplatné poradenství
§  záruky a certifikát
 
V současné době si lidé čím dál více pořizují též různé typy elektronických zámků, které poskytují jednu z nejvyšší úrovně zabezpečení s certifikáty. Jsou vhodné především jako hlavní klíč k venkovním i vnitřním dveřím. Tyto zámky s lehkou montáží nahradí cylindrickou vložku v zámku.
 bezpečnostní dveře
Typy elektrických zámků:
Ø  mechanické samozamykací zámky
Ø  elektromechanické samozamykací zámky
Ø  elektromotorické samozamykací zámky

Elektrické zámky jsou vhodné pro každé dveře, s jednoduchou montáží bez vrtání a kabeláže. Zámky mají servisní programy.
 
Nezapomeňme, že senioři jsou velmi ohrožováni podomními prodejci.Pokud máte ve své rodině starší rodiče, kteří žijí sami a vy je z různých důvodů nedokážete často navštěvovat, je potřeba je důrazně a neustále varovat, aby podomním obchodníkům neotvírali dveře a nic od nich neobjednávali a nekupovali.
zamykání dveří
Též je potřeba seniory varovat na fiktivní odečet elektřiny, plynu a vody. Podvodníci v mnohých případech nabízejí přeplatek přímo na ruku, což je nesmysl. Řádní pracovníci těchto firem nemohou v žádném případě disponovat s hotovostí.  Takže je velmi důležité vaše seniory neustále poučovat a varovat.

Nejlepším a velmi praktickým řešením je digitální kukátko na dveřích, které dokáže vše odhalit. Toto řešení je velmi vhodné pro všechny, nejenom pro seniory.

Lid versus úřady a instituce

Jednání s úřady se týká každého z nás. Někdo se potýká s nutností častějších návštěv, zejména v případě vyřizování žádosti, jako je například úvěr, půjčka apod. Avšak zde je i vhodná alternativa v rámci rychlejšího vyřízení. Jak? Lze využít služeb nebankovní společnosti, zejména v případě potřeby rychlého sjednání hypotečního úvěru

procentuální nárůst

Pověst českých úředníků

I když mezi nejčastější výtky náleží, že jsou čeští úředníci neochotní, někdy až arogantní, nedisponují dostatečnou empatií a vstřícností. Přestože je to samozřejmě především na základě subjektivity a individuální zkušenosti, vláda si stanovila cíl! Chce tak do roku 2020 zreformovat státní správu. Z různých průzkumů vyplývá, že zejména mladí lidé mají problémy s úřady. Někteří občané nabývají pocitu, že jim není dostatečně porozuměno a není poskytnut prostor pro vyjádření a naslouchání ze strany úředníků. Avšak je třeba se též zamyslet, jak někteří spoluobčané jednají a chovají se na úřadech. Mnohdy ani si neuvědomují, že možná i z jejich strany a přístupu není vše tak, jak by mělo být.

Jak se adekvátně chovat nejen vůči státním úředníkům

 1. Prioritou je slušné chování a klidný přístup – snažte se vše řešit v klidu a s chladnou hlavou, regulujte emoce. Respektujte rovněž odpovědi úředníka. Je zapotřebí pamatovat, že úředníci jsou lidé jako my, ale především se musí řídit předpisy dle zákona apod.

pracovní prezentace

 1. Pozor na úplatky a podlézání – pro nikoho není příjemné, když je někdo podlézavý, nehledě je to i důkaz, že disponujete vlastní důstojností a nesnižujete se k tomu, že budete podlézat. Případně že nejste spokojeni, tak vždy je reálné řešení, ať už varianta v podobě jednání s jiným úředníkem či s jeho nadřízeným. Stejně tak rozhodně nikdy nedávejte úplatky.

 1. Informovanost – určitě se neostýchejte ptát, jestliže vám není něco jasné. Můžete i požádat úředníka, aby vám to případně napsal a laicky znovu vysvětlil. Rozhodně je lepší se několikrát zeptat, než něco špatně pochopit. Ne vždy vede snadná cesta zpět k nápravě.

 1. Empatie – jak je výše uvedeno, že je ze strany populace apelováno po vyšší empatii ze strany úředníků, je důležité, aby i z druhé strany byla v rámci chování poskytnuta dostatečná empatie.

Nechte se hýčkat a přivítejte změnu

Toužíte už nějakou dobu po změně, jenže se obáváte odhodlat? Šatník měnit nechcete, líčíte se dostatečně, avšak podíváte-li se na sebe do zrcadla, zjistíte, že vás obličej lemují krepované, nevyživované vlasy? Dopřejte si kúru či výrobky, které vám zaručí překrásný vzhled vaší hřívy. Pokud si nejste jista svými schopnostmi nebo vědomostmi v oblasti kosmetiky, zajděte do salónu krásy.
dlouhé vlasy

Jděte do toho!

Obáváte se nevábného efektu? Líbí se vám ombré, mikádo, rovný střih, jenže vaše obava vás pohlcuje? Zajděte do salónu, kde vám sami poradí, co by vám slušelo. Zaměří se na váš tvar obličeje, jak daleko máte oči od sebe, barva pleti, nedokonalosti. Podle toho rozhodnou, jaký střih by se k vám nejvíce hodil. Následně přichází otázka barvy. Jste ráda extravagantní nebo jsou i melíry pro vás extrém? Vše závisí na domluvě mezi vámi a kadeřnicí.
natočené vlasy
Velkým trendem v poslední době je ponechání vaší původní barvy. Pokud máte vlasy již odbarvené, přichází na řadu radikální zastřihnutí, aby vlasy rostly zdravé a krásné. Paradoxně při častějším zastřihávání dorůstají vlasy rychleji a méně roztřepené. Nosíte elektrizující materiál, jíte mastná jídla, vlasy si přiskřípnete do dveří, jdete do práce v dešti a větru? To vše mohou být faktory a důvody, proč jsou vaše vlasy tak doničené, nejsou lesklé, na dotek jsou jako sláma. Po takovýchto vlasech přece žádná žena netouží, že?
rovná ofina

Podpora ve formě keratinu

Touha po dlouhých a krásných vlasech – nepochybně zachvátila každou z nás. Do cíle po vysněných vlasech se pustila z nás jen málokterá. A svého cíle dosáhla ta, jejíž genetické predispozice ji dovolily nechat vlasy narůst skoro bez většího úsilí. Pomoc můžete vyhledat v salonech, kde vám aplikují tzv. vlasový keratin. Vlasy budou posíleny, oslabené konečky ucelené. Služba je dražší, avšak výsledný efekt je k nezaplacení. A vy budete spokojená.
 

Seznamovací agentury

Zvláště u dnešních mladých lidí jsou rozchody na denním pořádku. Většinou se totiž rozcházejí i kvůli naprostému nesmyslu. Bohužel neumí příliš dobře řešit problémy. Jakmile se vyskytne problém, místo hledání řešení zvolí okamžitý rozchod. Není to ale chyba? Vždyť ve vztahu je velice důležitá právě komunikace. Časté hádky nejsou dobrým znamením, ale i v tom nejlepším vztahu se občas nějaká hádka vyskytne, což je přece dobře, protože se díky tomu vyčistí vzduch a atmosféra mezi partnery. Vztahy jsou přeci o tom, že se do někoho zamilujeme, a snažíme se s dotyčným najít společnou cestu životem. Snažíme se najít rovnováhu mezi našimi osobnostmi, bude zapotřebí určitá míra tolerance, mnohdy to nebude úplně jednoduché, ale pokud nám za to ten člověk stojí, budeme bojovat, budeme hledat řešení a dělat maximum pro to, abychom vztah udrželi.
láska mladých lidí
Bohužel, to je právě problém, protože lidé místo boje volí úprk. Na druhou stranu je to výhoda pro seznamovací agentury, které se snaží zprostředkovat setkání dvou doposud se neznajících lidí. Lidé tráví často spoustu času v práci, starostí o děti, do společnosti příliš nechodí. Potom je docela problém najít zajímavý protějšek, se kterým by se mohli dát do řeči, a z čeho by se později mohl vyvinout nový vztah. Inzeráty se stávají stále mnohem více oblíbené. A když už zvolíme tuto variantu seznamování, je jistě vhodnější využít služby seznamovací agentury. Některé seznamovací agentury vám dokážou najít protějšek přesně podle vašich požadavků a stanovených parametrů.
rande na lavičce
Dejte si ale velký pozor. Na internetu se dělá všechno mnohem zajímavějším, než to doopravdy je. Tudíž zde i potencionální partneři mohou vypadat mnohem lépe, díky upraveným fotografiím, mohou mít mnohem zajímavější život než ten, který doopravdy žijí. Vše se dá zkreslit a skrz internetovou komunikaci se mnohem lépe lže. Nevěřte tedy příliš úplně všemu a stůjte nohama pevně na zemi. Můžete si tak ušetřit velké zklamání, které by vás mohlo čekat, pokud narazíte právě na člověka, který se ze sebe snaží udělat pouze jakousi ideální představu.
zamilovaná dvojice a světla
No a na závěr? Co si budeme povídat, někomu seznamovací agentury mohou pomoci, a dotyčný opravdu najde partnera, se kterým se bude cítit dobře, a se kterým se mu bude dobře žít. Není ale přece jenom mnohem hezčí a romantičtější právě náhoda? Ten první moment, kdy do vás třeba někdo omylem žduchne, vy se na něj podíváte a víte, že tohle je on?

Dovolená v Čechách? Tipy na to, kam se vypravit!

Letos nás všechny s největší pravděpodobností čeká dovolená v oblasti naší domoviny. Není zcela bezpečné uvažovat o tom, že bychom se v létě vydali k moři nebo za exotikou. Nezoufejte ale, ty nejkrásnější místa naší země na vás teprve čekají. A co je na tom vůbec nejlepší – máte je přímo pod nosem. Možná vás jen nenapadlo o nich v rámci dovolené uvažovat, protože nás to vždy z principu táhne spíše za hranice. Musíme si však vystačit s tím, co nám život nabízí a umět z toho vytěžit to nejlepší.

přívěs na silnici

Ať už plánujete prodloužený víkend nebo několikatýdenní road trip, s partnerem, kamarády nebo celou početnou rodinou, máme pro vás několik osvědčených tipů na skvělá místa, která vám vyrazí dech a kde si letošní léto opravdu užijete. Většina z nás bude chtít jistě trávit letní období především v přírodě, a proto přicházíme s několika místy, kde vás bude provázet hlavně klid a pohoda, zpěv ptáků a šumění stromů. Možná i nějaký ten potok nebo řeka. A spousta přírodních úkazů.

káva u přívěsu

Hodláte strávit na dovolené delší dobu? Hotely a ubytovací zařízení budou jistě letos přeplněné, proto navrhujeme se v první řadě zamyslet nad dopravním prostředkem, který vám bude sloužit zároveň jako pokojíček se sociálním zařízením. Využijte nabídku půjčovny přívěsů v Praze pujcovna-praha9.cz a vydejte se vstříc opravdovému dobrodružství!

 1. Česko-Saské Švýcarsko
  Na severu u hranic na vás čeká přehlídka nádherných skalních útvarů a kamenných měst, dalekosáhlé výhledy na kouzelnou scenérii i ledové řeky a potoky v tichých lesích.
 2. Český ráj
  V této oblasti naleznete spoustu hradů a zámků, které vás uchvátí svou minulostí, ale zároveň i atrakce jako jsou Prachovské skály.
 3. Jižní Čechy
  Oblíbená destinace zejména kvůli městu Český Krumlov, který přímo vybízí k procházkám plných pohádkových historek. Okolí Krumlova je pak poseto velkou spoustu turistických zajímavostí, navštívit můžete například Kleť, Dívčí Kámen, jihočeské moře Lipno a nezapomínejme ani na Šumavu, která obsahuje bezpočet turistických stezek a okruhů, pro dospělé i děti.