Lid versus úřady a instituce

Jednání s úřady se týká každého z nás. Někdo se potýká s nutností častějších návštěv, zejména v případě vyřizování žádosti, jako je například úvěr, půjčka apod. Avšak zde je i vhodná alternativa v rámci rychlejšího vyřízení. Jak? Lze využít služeb nebankovní společnosti, zejména v případě potřeby rychlého sjednání hypotečního úvěru

procentuální nárůst

Pověst českých úředníků

I když mezi nejčastější výtky náleží, že jsou čeští úředníci neochotní, někdy až arogantní, nedisponují dostatečnou empatií a vstřícností. Přestože je to samozřejmě především na základě subjektivity a individuální zkušenosti, vláda si stanovila cíl! Chce tak do roku 2020 zreformovat státní správu. Z různých průzkumů vyplývá, že zejména mladí lidé mají problémy s úřady. Někteří občané nabývají pocitu, že jim není dostatečně porozuměno a není poskytnut prostor pro vyjádření a naslouchání ze strany úředníků. Avšak je třeba se též zamyslet, jak někteří spoluobčané jednají a chovají se na úřadech. Mnohdy ani si neuvědomují, že možná i z jejich strany a přístupu není vše tak, jak by mělo být.

Jak se adekvátně chovat nejen vůči státním úředníkům

  1. Prioritou je slušné chování a klidný přístup – snažte se vše řešit v klidu a s chladnou hlavou, regulujte emoce. Respektujte rovněž odpovědi úředníka. Je zapotřebí pamatovat, že úředníci jsou lidé jako my, ale především se musí řídit předpisy dle zákona apod.

pracovní prezentace

  1. Pozor na úplatky a podlézání – pro nikoho není příjemné, když je někdo podlézavý, nehledě je to i důkaz, že disponujete vlastní důstojností a nesnižujete se k tomu, že budete podlézat. Případně že nejste spokojeni, tak vždy je reálné řešení, ať už varianta v podobě jednání s jiným úředníkem či s jeho nadřízeným. Stejně tak rozhodně nikdy nedávejte úplatky.

  1. Informovanost – určitě se neostýchejte ptát, jestliže vám není něco jasné. Můžete i požádat úředníka, aby vám to případně napsal a laicky znovu vysvětlil. Rozhodně je lepší se několikrát zeptat, než něco špatně pochopit. Ne vždy vede snadná cesta zpět k nápravě.

  1. Empatie – jak je výše uvedeno, že je ze strany populace apelováno po vyšší empatii ze strany úředníků, je důležité, aby i z druhé strany byla v rámci chování poskytnuta dostatečná empatie.

Nechte se hýčkat a přivítejte změnu

Toužíte už nějakou dobu po změně, jenže se obáváte odhodlat? Šatník měnit nechcete, líčíte se dostatečně, avšak podíváte-li se na sebe do zrcadla, zjistíte, že vás obličej lemují krepované, nevyživované vlasy? Dopřejte si kúru či výrobky, které vám zaručí překrásný vzhled vaší hřívy. Pokud si nejste jista svými schopnostmi nebo vědomostmi v oblasti kosmetiky, zajděte do salónu krásy.
dlouhé vlasy

Jděte do toho!

Obáváte se nevábného efektu? Líbí se vám ombré, mikádo, rovný střih, jenže vaše obava vás pohlcuje? Zajděte do salónu, kde vám sami poradí, co by vám slušelo. Zaměří se na váš tvar obličeje, jak daleko máte oči od sebe, barva pleti, nedokonalosti. Podle toho rozhodnou, jaký střih by se k vám nejvíce hodil. Následně přichází otázka barvy. Jste ráda extravagantní nebo jsou i melíry pro vás extrém? Vše závisí na domluvě mezi vámi a kadeřnicí.
natočené vlasy
Velkým trendem v poslední době je ponechání vaší původní barvy. Pokud máte vlasy již odbarvené, přichází na řadu radikální zastřihnutí, aby vlasy rostly zdravé a krásné. Paradoxně při častějším zastřihávání dorůstají vlasy rychleji a méně roztřepené. Nosíte elektrizující materiál, jíte mastná jídla, vlasy si přiskřípnete do dveří, jdete do práce v dešti a větru? To vše mohou být faktory a důvody, proč jsou vaše vlasy tak doničené, nejsou lesklé, na dotek jsou jako sláma. Po takovýchto vlasech přece žádná žena netouží, že?
rovná ofina

Podpora ve formě keratinu

Touha po dlouhých a krásných vlasech – nepochybně zachvátila každou z nás. Do cíle po vysněných vlasech se pustila z nás jen málokterá. A svého cíle dosáhla ta, jejíž genetické predispozice ji dovolily nechat vlasy narůst skoro bez většího úsilí. Pomoc můžete vyhledat v salonech, kde vám aplikují tzv. vlasový keratin. Vlasy budou posíleny, oslabené konečky ucelené. Služba je dražší, avšak výsledný efekt je k nezaplacení. A vy budete spokojená.
 

Seznamovací agentury

Zvláště u dnešních mladých lidí jsou rozchody na denním pořádku. Většinou se totiž rozcházejí i kvůli naprostému nesmyslu. Bohužel neumí příliš dobře řešit problémy. Jakmile se vyskytne problém, místo hledání řešení zvolí okamžitý rozchod. Není to ale chyba? Vždyť ve vztahu je velice důležitá právě komunikace. Časté hádky nejsou dobrým znamením, ale i v tom nejlepším vztahu se občas nějaká hádka vyskytne, což je přece dobře, protože se díky tomu vyčistí vzduch a atmosféra mezi partnery. Vztahy jsou přeci o tom, že se do někoho zamilujeme, a snažíme se s dotyčným najít společnou cestu životem. Snažíme se najít rovnováhu mezi našimi osobnostmi, bude zapotřebí určitá míra tolerance, mnohdy to nebude úplně jednoduché, ale pokud nám za to ten člověk stojí, budeme bojovat, budeme hledat řešení a dělat maximum pro to, abychom vztah udrželi.
láska mladých lidí
Bohužel, to je právě problém, protože lidé místo boje volí úprk. Na druhou stranu je to výhoda pro seznamovací agentury, které se snaží zprostředkovat setkání dvou doposud se neznajících lidí. Lidé tráví často spoustu času v práci, starostí o děti, do společnosti příliš nechodí. Potom je docela problém najít zajímavý protějšek, se kterým by se mohli dát do řeči, a z čeho by se později mohl vyvinout nový vztah. Inzeráty se stávají stále mnohem více oblíbené. A když už zvolíme tuto variantu seznamování, je jistě vhodnější využít služby seznamovací agentury. Některé seznamovací agentury vám dokážou najít protějšek přesně podle vašich požadavků a stanovených parametrů.
rande na lavičce
Dejte si ale velký pozor. Na internetu se dělá všechno mnohem zajímavějším, než to doopravdy je. Tudíž zde i potencionální partneři mohou vypadat mnohem lépe, díky upraveným fotografiím, mohou mít mnohem zajímavější život než ten, který doopravdy žijí. Vše se dá zkreslit a skrz internetovou komunikaci se mnohem lépe lže. Nevěřte tedy příliš úplně všemu a stůjte nohama pevně na zemi. Můžete si tak ušetřit velké zklamání, které by vás mohlo čekat, pokud narazíte právě na člověka, který se ze sebe snaží udělat pouze jakousi ideální představu.
zamilovaná dvojice a světla
No a na závěr? Co si budeme povídat, někomu seznamovací agentury mohou pomoci, a dotyčný opravdu najde partnera, se kterým se bude cítit dobře, a se kterým se mu bude dobře žít. Není ale přece jenom mnohem hezčí a romantičtější právě náhoda? Ten první moment, kdy do vás třeba někdo omylem žduchne, vy se na něj podíváte a víte, že tohle je on?

Zateplení domu by mělo začít od střechy


Před zimou byste měli mít dostatečně zateplený dům, ať vlastní nebo například družstevní, kde máte svůj koupený byt. Nejlépe je zateplovat obydlí v období jara nebo léta. Pokud budovy nejsou dostatečně zateplené, tak ztráta tepla je citelná. A ve starších stavbách je to obzvlášť cítit. Mnoho lidí si myslí, že zateplení fasády domu a oken je to hlavní. Ale není tomu tak. Ale vše se dá napravit i v období zimy. A to zateplením od střechy.

Když si uvědomíme, že teplý vzduch stoupá vzhůru, protože je lehčí než studený, tak zákonitě uniká nezateplenou střechou ven. O to víc musíme dům vytápět plynem, elektřinou nebo tuhými palivy. To vše jsou vaše peníze, které vám vyletí komínem.

Na internetu si můžete najít soukromé společnosti s dobrými referencemi, které vám tuto službu kompletně a kvalitně poskytnou. Podle toho, o jaký druh zateplení a jakou plochu se bude jednat, firma by vám měla připravit předběžnou kalkulaci na tuto rekonstrukci.

Budete si moci vybrat z více možností k zateplení vaší střechy:

  v  použít minerální vatu
  v  použít polystyren v deskách
  v  použít izolaci MAGMARELAX 2013, která se nafouká do dutin ve střeše

– tento systém izolace se využívá v různých typech domů

Návratnost vaší investice je nejvýhodnější, když si nechátezateplit podlahu na půdě.               

Systém  MAGMARELAX 2013  – foukaná přírodní minerální vata, která je vyrobena z čediče nebo skla: 
§  nafouká se do dutin v podlaze půdy-při této metodě foukání musíte mít volný prostor nad stropem obytných místností, takto se dokonale zateplí i velmi těžko přístupné prostory
§  nafouká se přímo na podlahu půdy – tam, kde není dutý prostor k dispozici, nebo je velmi nízký. Tato investice je nejefektivnější, bohužel, pak se nedá půdní prostor využívat
§  foukání na novou podlahu na půdě – tento prostor pak můžeme využít k dalším bydlení.

Výhody zateplení střech:
§  okamžité zateplení
§  rozdíl teploty je průměrně 5°C
§  ušetříte až 30% energií
§  izolace se kladně projeví jak v zimních, tak v letních měsících.

Zateplení stropu systémem MAGMARELAX 2013  je velmi rychlé a efektivní, lehké a pevné. Konstrukce je připravena za jeden den, nafoukání izolační vaty trvá asi 3 hodiny a izolace je kompletně hotová. Zároveň tato izolace je protihluková a protipožární – lze ji jen doporučit.

Služba pro zdraví a relaxaci

Pokud vás dlouho bolí záda, šíje, říká se, že bolí celý člověk. Přemýšlíte, že by vám mohla pomoci masáž.  Ke zmírnění těchto bolestí je nejlépe vyhledat maséra nebo masérku, kteří vám od bolesti nejenom mohou odborně pomoci, ale i poradit. Například, jak správně sedět, zdvíhat těžší břemena, cvičit.

Masáže pomáhají od bolesti zad, krční páteře. Pokud prožíváte každodenní stres, masáž vám pomůže zahnat únavu a napětí. Dále se při masážích odbourávají škodlivé látky ve svalech i ve vnitřních orgánech a čistí lymfatický systém.

Masérství je služba, která je velmi vyhledávána. Na internetu máte možnost ve svém okolí si najít skutečného odborníka. Dřív, než se objednáte na masáž, zjistěte si reference, aby jste si vytvořili představu, s kým jednáte, co vám tato konkrétní služba nabízí a jak jsou ostatní s touto službou spokojeni.
 
Stručně vám přiblížíme některé druhy masáží, které vám mohou pomoci od bolesti:
  Rekondiční a regenerační masáž odstraňuje únavu, posílí regeneraci organizmu, upevňuje zdraví. Tato masáž dokáže odstranit ztuhlost, ochablost, zkrácení a bolestivost svalstva. Hmaty jsou vydatnější a tím odstraní únavové látky ve svalech. Tyto masáže jsou určeny pro sportovce i lidi – nesportovce.
 
   Klasická masáž – rozmasírování zad + krku + šíje podporuje žilní prokrvení a mízního moku do oběhového centra. Touto masáží se pomůže odstranit kyselina mléčná ze svalů a tím se svaly dostávají do rovnováhy. Po této odborné masáži se člověk cítí vzpružen a má pocit celkového zklidnění a uvolnění.
 
  Reflexní masáže chodidel pomáhají při bolestech nohou, žaludku i uvolní ztuhlá záda. Podle čínské medicíny je spodní část chodidel spojena s vnitřními orgány. A při masáži (dotyku) jednotlivých bodů na chodidlech, se předává signál příslušnému orgánu v těle.
 
   Segmentová – reflexní masáž je příjemnáuklidňující. Provádí se částečně podél páteře, jen v zodpovídajících zónách vazivové tkáně. Při této masáži kůže a svalů, se dokáži ovlivnit funkce vnitřních orgánů. Je doporučována, pokud trpíte bolestmi v bederní části těla, ischiasem, při velmi silném napětí ve svalech, migrénách, při břišních, trávicích a dýchacích potížích.  
 
Známé jsou též Tantra masáže, těhotenské, thajské, lymfatické, mobilní, medové, masáže lávovými kameny, masáže s pomocí baněk, metamorfní technika a mnoho jiných.

Správně zvolená masáž vám skutečné může odlehčit od vašich bolestivých problémů. Je dobré na masáže chodit opakovaně.