Podomní prodejci

Aféry, které bylo možné sledovat v televizi, kdy tzv. šmejdi pořádali rádoby kulturní akce, při kterých si spousta lidí, bohužel většinou seniorů, zakoupili domů nové „zaručeně kvalitní nádobí“, teplejší protialergenní deky, vysavače apod., již sice v televizi nevídáme, ale „šmejdi“ z naší republiky rozhodně nezmizeli, ani nepřestali se svou činností. Jen začali „podnikat“ v jiné oblasti.

O nabídkách podomních prodejců, co se týká levnějších energií, jste možná už četli, to, že Vám k tomu nabídli několik kusů „úsporných žárovek“, mnoho lidí zlákalo, už si neuvědomovali, že si je vlastně „kupují“, pokud alespoň včas rychle odstoupili od smlouvy, stejně museli vrátit i žárovky.
Podomní prodejci k Vám přijdou do bytu a jsou schopni Vám nabízet prakticky cokoli, nejvíce se zaměřují právě na seniory, protože je snadněji přesvědčí.

Tito lidé vynikají svou výřečností, dokáží mluvit velmi přesvědčivě, že nejeden senior podlehne a smlouvu podepíše nebo si zakoupí nabízené zboží za předraženou cenu, i když stejné zboží může koupit v obchodě podstatně levněji.

Jak si dát na podomní prodejce pozor:
–        v první řadě si musíte uvědomit, že ať u Vás zazvoní člověk jako zástupce firmy, nabízející např. energie nebo služby, tyto firmy takto lidi nabízet své služby neposílají, tudíž už to je první známka, mít se na pozoru, solidnímu prodejci jistě nebude vadit, když si jeho totožnost ověříte telefonicky přímo u jeho firmy

–        pokud je to člověk od firmy, která nabízí nějaké zboží, MUSÍ se Vám prokázat dokladem od dané společnosti, kdy veškeré údaje musí souhlasit s jeho občanským průkazem

–        pokud se Vám člověk bude zdát seriózní a Vy byste o nabízené zboží měli zájem, chtějte vědět vše o CELKOVÉ CENĚ, tím je myšleno opravdu celkové, k tomu se přečtěte i velmi pečlivě kupní smlouvu, ve které se mohou skrývat další poplatky, můžete např. říci, že si ji pročtete, a domluvit se na dalším termínu, mezitím zkontrolovat smlouvu např. s rodinou, se sousedy….., seriózní prodejce jistě nebude mít námitky

–        podomního prodejce, který nemá čestné úmysly,poznáte hned, jakmile mu tohle nabídnete, a on začne s výhrůžkami apod., v tom případě neváhejte a volejte policii, můžete volat Policii městskou i státní.

Published by na-dlani.cz