Pohodová dovolená s dětmi

Než si vybereme tu správnou dovolenou, kterou chceme trávit se svými dětmi, měli bychom si udělat pohodlí, nalít si s partnerem skleničku vína, nebo si uvařit dobrý čaj či kávu a v klidu se zamyslet. Není potřeba složitě přemýšlet nad místem. Dětem bude vcelku jedno, jestli navštíví šumavské lesy nebo nějaké místo u moře. Jde o atmosféru, zábavu a pohodu.

Co na to děti?

Je pěkné, pokud jste se s partnerem dohodli, ale bylo by bezva zeptat se i dětí, kam by nejraději vyrazily, co by si přály zažít a jaké aktivity je letos lákají. Za prvé předejdete tomu, že vám pak děti řeknou: „Jé, co jste to zase vybrali“, a také budou mít jistě lepší pocit, že na jejich názoru záleží, a to je pro rozvoj dítěte také velmi důležité.

Bungalov nebo hotel?

Dál je potřeba se domluvit, jaký typ ubytování chcete zvolit. Raději se necháte obskakovat a nechcete ani stlát postele, ani připravovat snídani? Pak určitě zvolte hotel. Pokud vám běžné fungování základních věcí nevadí, zamluvte si bungalov nebo chatu. Budete sice muset více času trávit v kuchyni, ale zase když budete chtít obědvat až ve dvě, prostě to tak bude. Nezanedbatelnou výhodou pak jistě může být cena. Za bungalov zaplatíme mnohem méně.

Předejít překvapením

Vybraná lokalita je první krok. Prozkoumat by to chtělo i okolí obzvlášť, když se chystáme na dovolenou s dětmi. Abychom pak třeba nebyli překvapeni, že u chatky není dětské hřiště a na koupaliště je to 5 kilometrů. Mohlo by to vaši pohodu nepříjemně narušit. Je jasné, že okolí vybíráme s ohledem na stáří našeho potomka. Pro prvňáka budou ale nároky jiné než pro třináctiletou dívku, která ráda jezdí na kole.

Město nebo příroda?

Dalo by se říci, že městské dítě vyžaduje zase město a techniku. Ale právě takové dítě by spíš mělo navštívit přírodu. Ono si tam odpočine mnohem více, jen o tom třeba neví a je na vás, abyste ho o tom přesvědčili. Krásnou dovolenou!

Published by na-dlani.cz