Zbavte se problémů se zuby


Mít zdravé zuby není nic složitého. Chce to jen se o ně pravidelně starat. Spousta lidí používá pleťovou i tělovou kosmetiku, myjí si pravidelně vlasy, ale na zuby nějak zapomínají. Přitom bez zubů bude kvalita našeho života hodně nízká. Zuby máme jen jedny a je nutné se o ně řádně starat. Stačí důkladné každodenní čištění. Vždycky je lepší je čistit dvakrát denně pár minut než je drhnout jednou týdně hodinu. Důležitá je právě pravidelnost, protože díky pravidelnému čištění zbavíte svoje zuby plaku a dalších nečistot.

ošetření zubů

Spousta lidí má zuby zanedbané, a trpí kazy i zubním kamenem. Dlouhodobě zanedbávané čištění zubů má za následek vznik zubních kazů, ale ani ty často mnohé lidi nedonutí navštívit zubní ordinaci. Část lidí vyhledává lékaře až je zuby bolí natolik, že nemohou vydržet a nepomáhají ani běžně dostupné léky na bolest. Kaz dokáže zub zcela zničit a dokáže napadnout i dásně. Zub se pak často musí vytrhnout a je nutné vyčistit i kanálky.

Je zajímavé že tolik lidí s naprosto zanedbanými zuby vyhledává kde jim provedou bezbolestné ošetření zubů v Praze. Bohužel je nutné říct že bezbolestné ošetření zanedbaných zubů není možné. Je možné bezbolestně ošetřit kaz v počátečním stadiu, ale určitě není možné bezbolestně ošetřit zub, který je napadený až ke kořeni. I přes podání umrtvujících prostředků většinou ošetření bolí. Je to začarovaný kruh, protože lidé se vyhýbají zubnímu lékaři, protože mají obavy z bolesti, kterou si ale přivodí sami.

zubař a pacient

Prevence nebolí
Uvědomte si, že čištění zubů nebolí. Proto je lepší si zuby pořádně čistit a zároveň používat všechny kvalitní potřeby k čištění. Nejlepší je dvakrát do roka navštívit i dentální hygienu, díky které budete mít zuby čisté za pár minut ze všech stran a bezbolestně. Zubní hygienu i kvalitní zubní péči najdete v Clinic+, která ještě bere nové pacienty.

Šikovný instalatér


Já si myslím, že v dnešní době je opravdu málo lidí, kteří umí dělat nějaké řemeslo. Dříve třeba dělali instalatérskou práci mnoho lidí a bavilo je to. Podle mého názoru je to škoda, protože je toho málo, ale abych na druhou stranu řekla, tak je to také hlavně kvůli tomu, že ještě před patnácti nebo dvaceti lety bylo více populární, aby lidé co nejvíce studovali a aby měli hlavně maturitu anebo ještě lépe, aby měli vysokoškolské vzdělání. Tak mi řekněte, jak potom někdo také mohl mít nějaké vyučení, jako například v učebním oboru instalatér? Protože všichni chodili na vysoké nebo na střední školy, a to hlavně na vysoké školy.

Instalatéři si se vším poradí.

Abych se přiznala, tak já mám sice maturitu, ale jsem zdravotní sestra, tedy vlastně taková pečovatelka. A to podle mého názoru je také skvělé, protože v dnešní době je pečovatelek a zdravotních sester také málo. Ale také instalatérů anebo také topenářů a elektrikářů. A víte, čím to je? Protože nikdo to dělat nechce. Ale v dnešní době, tak poslední asi tři nebo čtyři roky se to prý obrací. Prý jsou tyto učební obory velice tak zaplněné, protože každý chce dělat nějaký učební obor. Všichni ví, že právě učební obory mají zlaté řemeslo. Ruční řemeslo má zlaté dno a já si myslím, že tohle je pravda, protože kdyby lidé třeba vůbec se neučili různému řemeslu, jako například instalatérské práce anebo tesařské práce, tak by to bylo opravdu škoda.

Zlaté řemeslo instalatéra.

No jen si vzpomeňte, kdo vám třeba vyrábí masivní nábytek nebo různé dřevěné sošky. Samozřejmě že řezbáři. A kdo se vám postará třeba o rozbité spotřebiče nebo elektrospotřebiče? To samozřejmě že instalatéři. A pokud bydlíte v Praze, tak vždycky volejte instalatéra z Prahy. Já samozřejmě bydlím v Praze a s pražskými instalatéry mám samé dobré zkušenosti. Ještě se mi nikdy nestalo, že by ke mně přišel pražský instalatér a stál by za nic anebo že by nic nedokázal opravit. A pokud i vy sháníte kvalitního instalatéra, tak samozřejmě na internetu nebo v různých novinách také najdete kvalitní instalatéry, kteří vám pomohou.

Aby nám internet neškodil

Když internet byl v prvních dobách dostupný pro veřejnost, zpravidla jen málo lidí mělo připojení k internetu doma, byli jsme odkázáni chodit do knihoven, internetových kaváren apod. Dnes je toto připojení možné prakticky kdekoliv. V první řadě téměř všichni máme připojení k internetu doma, kavárny se předhánějí, že nabízejí připojení wifi zdarma, takže kdo má chytrý telefon, nebo tablet, není pro něj problém připojit se takřka všude.
sociální síť facebook
Internet bývá součástí počítačů také v zaměstnání, jen málo zaměstnavatelů kontroluje, kolik času jejich zaměstnanci na internetu tráví, navíc pokud musí posílat e-maily obchodním partnerům, mají lidé i v práci přístup k internetu neomezený.
To samo o sobě ještě není nic špatného, naučili jsme se přes internet komunikovat, zejména na sociálních sítích, přes internet nakupujeme, prodáváme apod., ale může se stát, že na internetu začneme trávit mnohem více času, než je zdrávo, a může nám hrozit závislost na internetu.
Netýká se to jen dětí nebo teenagerů, i když tato populace je ohrožena nejvíc, vždyť když se rozhlédneme po ulici, každý teenager drží v ruce telefon, ani v kavárnách se často neumí bavit společně, každý si chatuje přes svůj mobil, ale závislým se může stát i dospělý člověk.
Zda jste sami závislí, poznáte snadno, a může to vést ke katastrofálním důsledkům – věnujete příliš času sociálním sítím? Nesmí Vám na nich nic uniknout? Další častou závislostí je závislost na on-line hrách, člověk u nich může trávit tolik času, až mu začne unikat svět reálný. Všechny důsledky se projeví rozpadem normálních přátelských vztahů, také když se víc než rodině budete věnovat hraní her na internetu, nebo neustálému surfování na něm, můžete přijít i o manželku nebo manžela, hrozí také výpověď z práce a člověk ve finále zůstává osamocený jen se svou závislostí.
klávesnice a mobil
Předejděte této závislosti včas, klidně se můžete zajít poradit i do některé z poraden, vůbec se za to nemusíte stydět. Důležité je si svůj problém přiznat, jak sám sobě, ale také rodině a přátelům.
Začněte také svůj čas trávit jinak.
–          Dříve jste jistě měli jiné zájmy a koníčky, které jste díky internetu odsunuli stranou, vraťte se k nim
–          Pokud Vás to bude svádět strávit opět hodiny u hry nebo sociální síti, vyhledejte přátele, s kterými jste se dříve stýkali, a jděte se s nimi bavit
–          Více se začněte věnovat rodině a dětem, hlavně ty jsou také ohroženy, pokud vidí Vás, kolik času na internetu trávíte.

Křišťálová lupa

Máte rádi ankety jako například Český lev, Zlatý slavík, Anděl, ceny TýTý, Magnesia Litera a další? Český divá ankety miluje. Ankety se samozřejmě neuskutečňují jen v oblasti kulturních odvětví, ale například také ve vědě, ve světě obchodu a ekonomie a v neposlední řadě také ve světě internetu.
Cena české českého internetu se jmenuje Křišťálová lupa. Je to čtenářská anketa zpravodajského serveru Lupa.cz společnosti Internet Info s. r. o., která vydává také servery Měšec.cz a Root.cz. Co se týče Lupy.cz jedná se o server o českém internetu. Cokoli Vás o světě internetu zajímá, měli byste ze všeho nejdřív zamířit na server Lupa.cz. Server byl založen v roce 1998 a úplně původně fungoval jako zápisník (tehdy se tomu ještě neříkalo blog) zakladatele.
průzkum Země
Cílem soutěže Křišťálová lupa je najít nejlepší projekty a služby na českém internetu. Probíhá od léta do podzimu. Poprvé se soutěž uskutečnila v roce 2006,
Je vyhlašováno několik kategorií, k nimž se brzy dostaneme. Soutěž má několik fází.
1.      Čtenářská nominace
2.      Finální hlasování
3.      Hlasování poroty
 

Jednotlivé kategorie se týkají těchto oblastí

1.      Zájmové weby
2.      Internetové obchodování
3.      Nástroje a služby
4.      Zpravodajství
5.      One man show
6.      Cena popularity
7.      Projekt roku
8.      Globální projekty českých tvůrců
9.      E-commerce inspirace
10.  Marketingová inspirace
11.  Obsahová inspirace
12.  Veřejně prospěšná služba
13.  Osobnost roku
14.  Anticena
15.  Zvláštní cena serveru Lupa.cz
 internet kolem světa
Možná Vás nyní napadlo, že cen je až trochu příliš. Ale je to důležité z toho důvodu, že oblast internetu je prostě velmi rozsáhlá.
A které české weby jsou nejúspěšnější. V oblasti zájmových webů to je zejména ČSFD, dTest, Peklo na talíři, v oblasti internetového obchodování si v posledních letech vede dobře hlavně Heureka, v nástrojích a službách to jsou obvykle Mapy.cz, ve zpravodajství si často vede nejlépe iDnes.cz.

Apple rozpoznává hudbu

Apple opět rozšiřuje své služby a odkupuje menší společnosti, aby obohatil vlastní služby. Tentokrát se jedná o Shazam, který se vám pokusím představit níže.
ipod a sluchátka
Shazam
Shazam je program určený pro chytré mobilní telefony, který byl vyvinut společností Shazam Encore. Jedná se o program, který pomocí internetu rozpoznat téměř jakoukoliv skladbu, a to i české. Databáze skladem aplikace Shazam obsahuje více než osm miliónů skladeb, takže rozpoznávací kvality je velmi výborná. Jediné, co program potřebuje, je slyšet standardní hudbu, například z rádia, kterou dokáže ihned rozpoznat a vypíše vám okamžitě jméno poslouchané skladby. Tato aplikace je na mobilní zcela zdarma a dá se pořídit na telefony Android, iOS, BlackBerry, Nokia a WindowsPhone.
Shazam funguje na základě analýzy zachycené skladby a hledá shodu v akustickém otisku v databázi skladeb. Při úspěšné identifikaci skladby vám aplikace vypíše název skladby a jméno interpreta a také vám poradí, kde se dá skladba pořídit a koupit. Aplikace skladbu vyhledá a identifikuje obvykle do deseti sekund a dokáže také identifikovat různé televizní reklamy.
dva smartphone
Apple
Apple Inc. Je velmi rozlehlá firma se sídlem v Kalifornii v Americe, která se specializuje na výrobu hardware a vývoj software. Tento gigant se rozrostl hlavně díky výrobě zařízení jako je počítačová řada iMac, sada kapesních MP3 přehrávačů iPod, tablety iPad a chytré mobilní telefony iPhone. Vyrábí také chytré hodinky Apple Watch. V počítačích jsou standardně instalovány operační systémy iMac a do dotykových zařízení operační systém iOS. Dalším velmi používaným softwarem je program pro přehrávání a nákup hudby iTunes. Apple ale často zavádí produkty i v jiných oblastech.
Je otázkou, jak společnost Apple zakomponuje tuto funkcí do svých zařízení, nyní funkce Shazam funguje a pracuje spolu s aplikacemi Spotify a iTunes.