Dovolená plná překvapení na Balkáně!

Země na Balkánském poloostrově jsou země plné kontrastů. Panuje zde jak čilý ruch, tak si můžete i božského klidu. Vyrazit můžete do měst plných života či panensky čisté přírody. Na podobě zemí jako je Bulharsko, Rumunsko či Makedonie se podepsaly dlouholeté válečné konflikty, kvůli kterým byly tyto země po dlouhou dobu naprosto stranou jakéhokoliv zájmu turistů. Nyní, poté co se místní bouře uklidnily, země se vzpamatovaly z nejhorších časů a mohou se dynamicky rozvíjet, je na čase obrátit k nim naši pozornost. Pokud nejste vyznavači masové turistiky, právě na Balkáně naleznete celou řadu míst, která stojí za naši pozornost. Vyrazte objevovat osobitý charakter i živý temperament těchto zemí a lidí v nich žijících.
bulharské moře
Bulharsko
Sázkou na jistotu bude Vaše rozhodnutí strávit dovolenou v Bulharsku. Své zde najdou jak milovníci přímořských letovisek a jemných písečných pláží, tak milovníci divoké přírody a horských hřebenů. Místní lidé jsou srdeční a pohostinní. Zklamáni nebudete ani místní vynikající kuchyní. Při výletech po této zemi narazíte jak na malebné vesničky, tak na paneláková socialistická sídliště Vám dobře známá z našich krajů. Láká-li Vás historie, přijdete si na své například ve starobylém městě Nesebar, které je součástí světového dědictví UNESCO.
přístavní město
Rumunsko
Celým Rumunskem se vine řeka Dunaj, která se následně vlévá do Černého moře. Společně s řadou slepých ramen vytváří velmi rozsáhlou deltu, která je rovněž součástí světového dědictví UNESCO. Žije zde více jak 3 000 ptačích druhů! Láká vás více městský ruch? V hlavním městě Bukurešti si můžete užít procházky po rušných bulvárech, nakupování v obchodních centrech a Vaší pozornosti by neměla ujít ani budova Parlamentu. Parlamentní palác je druhou největší administrativní budovou po Pentagonu v USA.
rumunské hory
Makedonie
I tato maličká země má turistům co nabídnout. Třicet kilometrů dlouhé Ohridské jezero s průzračnou vodou lemované horami je pro návštěvníky lákavým magnetem. Stejně jako slavný kostel sv. Jovan, který se tyčí nad břehy jezera. Milujete-li toulky nádhernou nedotknutou přírodou, Makedonie je pravým klenotem. Do vašich srdcí se zapíšou nekonečné lesy, upravené vinice plné Slunce či kaňon Matka se strmými útesy. 

Published by na-dlani.cz