Muži a děti

Máte muže, se kterým si umíte představit zbytek života, a chcete s ním založit rodinu? Zjistěte, zda je rodinný typ ještě předtím, než mu oznámíte pozitivní výsledek těhotenského testu. Podle čeho poznáte, zda už je na rodinu připravený?

Mluví o dětech– na věku nezáleží. Může mu být 20 nebo 40. Pokud mluví o tom, že by si rád založil rodinu právě s vámi, máte napůl vyhráno. Společně musíte pracovat na tom, aby byl váš vztah o nejlepší a neskončil po narození prvního dítěte.

Plánuje– plánuje s vámi, kdy si pořídit první dítě? Plánuje, jak vám bude pomáhat, a jak si rozdělíte péči o miminko? To jsou dobré signály, které vám mohou prozradit, jak na tom váš muž je. Pokud se naopak od takových konverzací distancuje, mějte se na pozoru. Buď není připravený, nebo rodinu nemá v plánu zakládat s vámi.

Má rád děti– to je asi nejdůležitější faktor, který rozhodne o tom, zda bude váš současný partner otcem vašich dětí, nebo jen zploditelem. Určitě máte ve svém okolí nějaké malé děti, například od sourozenců, známých nebo kamarádů, a chodíte k nim na návštěvy. Chce si váš přítel s dětmi hrát, nebo nemá problém je na chvíli zabavit nebo nakrmit či přebalit? Pak bude dobrý otec.
dítě na ramenou otce
Postrádáváš partner kterýkoliv z výše uvedených vlastností? Pak raději nepočítejte s tím, že si s ním založíte rodinu. Lidé se samozřejmě mění s věkem, ale tyto signály by rozhodně žádná žena neměla přehlížet. Muž, který nemá rád děti, nerad o nich mluví, či vám dokonce narovinu řekl, že je nechce, pravděpodobně nebude nejlepším otcem. Hodně toho ale o muži vypoví jeho vlastnosti. Dobrý otec je laskavý, spolehlivý, svou ženu i děti ochrání, a hlavně je zabezpečí po materiální stránce. Samozřejmě se může stát, že otěhotníte neplánovaně, a v tomto případě se buď muž popere s osudem a bude při vás, nebo zbaběle uteče.
dědeček a vnuk
Druhá varianta je sice méně příjemná, ale pokud se do ní dostanete, nakonec zjistíte, že je lepší být sama než s někým, kdo se na vás vykašlal.

Bill Gates podpořil konkurenta Uberu

Možná už o tom někteří z vás již slyšeli. Jednu dobu se o tomhle tématu hodně mluvilo. Pojďme se tomu společně podívat na zoubek.

Nejen tedy Bill Gates ale i jiní známí investoři přispěli na projekt s názvem Convoy. Součet všech příspěvků byl přes jednu miliardu korun, což je opravdu velká suma.
památník Billa Gatese

Projekt Convoy je aplikace, která je obdobná aplikaci zvané Uber. Jedná se o propojení odesílatelů s řidiči nákladních aut pomocí chytrých telefonů.

Je pravda, že co se týkalo zisku praxe zakázek, vše se řešilo přes call centra nebo přes zprostředkovatele. Díky aplikaci zvané Convoy je to jednodušší a to díky tomu, že si dopravci poptávají práci přímo.

Nejen tedy kromě společnosti Billa Gatse do projektu investovali investoři jako Jeff Bezos nebo Amazon. Investoři ale nadále rozhodně přibývají.

Mnoho lidí a dokonce i samotný ředitel si trend velmi pochvalují. Díky projektu je společnost schopna během jednoho týdne zprostředkovat až tisíce zásilek. Dokonce se Convoy rozšířil i do dalších oblastí, kde je také hojně využíván. Do budoucna se plánuje, že služby budou poskytnuty nejen tedy na severovýchodě Atlantiku, ale také na jižní straně Spojených států.
kamion za soumraku

Projekt společnosti Convoy byl jednu dobu označován jako Uber pro náklaďáky, ale Uber, představil vlastní aplikaci, která se na trhu také uchytila. Rozhodně díky tomu došlo k nabrání nejen nových specialistů ale také k navýšení potřebných investic, které budou použity do nových technologií.

Nákladní doprava má v USA největší zastoupení. Dosahuje okolo 18 biliónů korun, což je opravdu velká suma. Podle studií, které byly provedeny, dochází k neefektivitě v rámci přepravy nákladů. Až 35% nákladních aut po vykládce jsou prázdná.

Proto se tedy firma Convoy rozhodla snížit náklady na znečištění po finanční stránce a na to opravdu velké množství lidí slyší. A to už jak investorů, tak i konkurence.

Proč muži ztrácejí chuť na sex

Vždy se ve spojitosti s odmítáním sexu mluvilo především o ženách – že nás bolí hlava, že máme menses a podobně. V poslední době se na různých diskuzních fórech hromadí zkušenosti nešťastných žen, jejichž partneři už týdny nebo měsíce odmítají sex.Zjištění, že i muži mohou mít v této oblasti problém, je poměrně šokující, protože vždy se mluvilo, že chlapi sex neodmítají. Platilo pravidlo, že muži sex častější iniciuji a vyhledávají, méně ho odmítají, zatímco ženy si víc vybírají. Jsou však i muži, které do postele nedostanete.
protažení venku

Jaká může být příčina?
Menšina mužů trpí primární dysfunkcí od začátku sexuálního života. Většina problémů má příčinu jinou. Například, když muž příliš pracuje, má zvýšenou hladinu stresových hormonů a deprese. Když je unavený, tak jeho libido, pochopitelně, klesá. A nemusí být za tím ani nevěra, ani problémy ve vztahu, ale vyčerpanost.
spící muž

Příčiny snížené chuti na sex

  • partnerské problémy
  • deprese, úzkostné poruchy
  • stres
  • tělesné problémy – např. problémy s trávením, pohybovým ústrojím, bolesti hlavy a pod.
  • poruchy erekce, předčasná ejakulace a jiné podobné sexuální disfunkce
  • hormonální poruchy
  • vliv léků
  • jiná sexuální orientace

Kdy navštívit odborníka?

  • nízká sexuálna touha trvá déle než půl roku
  • odmítáni jakékoli sexuální aktivity
  • odmítáni autoerotiky a sexuálních fantazií

milostná předehra
Erotické prádlo nepomůže

Ženy jsou rodilé svůdkyně. Snaží se muže nalákat romantickou večeři při svíčkách, sexy pózou, nebo svůdným prádlem. Co ale vyzkoušet na muže, který vytrvale odmítá jakékoli intimnosti? Ve vztahu, kde muž trpí sexuální dysfunkcí, svůdné prádlo zřejmě nepomůže. Může vyvolat paniku, co se to na něj zase chystá. Podstatné je nezříkat se intimností. Pokud k nim nedochází přirozeně, naplánujte si dny, kdy se budete intimně věnovat jeden druhému. Obnovte něžnosti, jako je hlazení, líbání a tulení, mají zázračný potenciál. Pokud muži na ženě záleží, měl by se přizpůsobit. Reagujte citlivě, neplačte, nekomentujte a netlačte na pilu. V případě dlouhodobých neúspěchů je na místě vyhledat odbornou pomoc.

Jste moderním typem otce?

Role táty se v posledních deseti, patnácti letech výrazně proměnila. Je to vlivem celé řady faktorů, proměnou postavení žen ve společnosti počínaje a nároky na moderního otce konče. Dřív muži plnili roli otce především tím, že rodinu finančně zajistili a byli určitou nedotknutelnou autoritou. Ještě před pár desítkami let děti svým otcům zcela běžně vykaly, neexistovalo, že by s nimi dováděly na hřištích. Jiný je již samotný příchod dítěte na svět.
spící miminko na tatínkovi
Dříve se jednalo čistě o záležitost ženy, dnes jsou ženy rády, že jim jsou muži u porodu oporou a naopak muži jsou rádi, že ten malý zázrak mohou zažít na vlastní oči. Tatínkové běžně chodí na procházky s kočárky, přebalují atd. Zejména studované a úspěšné ženy se často nerady kvůli mateřství vzdávají své rozjeté kariéry, snaží se svou pozornost rozdělit mezi práci a rodinu. A tak se již nezřídka stane, že na rodičovské dovolené je s dítětem otec a matka, která vydělává víc peněž než partner, je živitelkou rodiny. Pokud to tak všem vyhovuje, proč ne.
Jak ke svému otcovství přistupujete vy?

Snem každé ženy – matky je muž, který se bude na péči o dítě podílet co nejvíce. Nebude mít problém s přebalováním, krmením. Zkrátka nebude mít problém se o dítě v případě potřeby postarat, ať už kvůli pracovním povinnostem matky nebo jen kvůli tomu, aby si matka mohla od každodenní péče o dítě na chvíli odpočinout. Někdy se stává, že muž se touží na péči o dítě podílet, ale žena mu k tomu nedává příležitost. Trápí se obavami, že to muž nebude s dítětem umět tak dobře jako ona sama.
táta se syny
Pokud se v podobné situaci nacházíte, zkuste si se ženou promluvit, vysvětlete jí, že se cítíte odstrčený a že pouze cvikem, získáte stejnou jistotu v zacházení s dítětem jako ona. Některé ženy si stěžují na to, že jejich muži jsou jen „tatínkové na hraní“. Děti se sice s nimi skvěle zabaví, ale když je třeba trocha přísnosti a pravidel, nechávají to zcela na ní. Nejdůležitější je, aby se každý muž – otec snažil se svými dětmi trávit co nejvíce volného času. Děti potřebují kromě ženského vzoru, také vidět mužské vzorce chování. Samozřejmě máme na mysli pozitivní vzorce chování, ne tedy otce, který veškerý čas doma tráví ležením na gauči s pivem nebo sezením u počítače.

Jak zapadnout do nového kolektivu

V dnešní době je na pracovním trhu velká poptávka po pracovních silách v mnoha oborech. Je to ideální čas pro změnu zaměstnání, pokud nejste v tom svém spokojeni nebo hledáte nové výzvy. Každý takový přestup je spojen s jistou nervozitou, zda nové místo splní naše očekávání, zda budeme schopni odvádět kvalitní práci nebo zda nás mezi sebe přijme nový pracovní kolektiv.
Není třeba něco předstírat a hrát si na někoho, kým nejsme. Stačí si dát pozor na pár věcí.
zařízená kancelář

Na co dbát

1.       Dress code
Co na  tom, že je venku horko k zalknutí a Vy byste chtěli vyrazit do práce v kraťasech, tričku a sandálech. Je-li ve Vaší firmě předepsán určitý styl oblékání, musíte ho dodržovat, bez ohledu na počasí nebo Vaši náladu.
2.       Upravený zevnějšek
Nemusíte být žádný manekýn, ale čisté, vyžehlené oblečení a upravené vlasy a vous jsou základ. Vonět drahým parfémem na 10 metrů také není třeba, ale použít každé ráno antiperspirant, hlavně v teplých letních dnech,  byste zapomenout neměli.
3.       Úsměv
Nic nestojí a dokáže divy. Usměvavý člověk je druhým vždycky sympatičtější, než zamračený mrzout.
4.       Pozdrav
Pokud pracujete ve velké firmě a nejste si jistí, zda jste toho člověka ten den již jednou nezdravili, dvakrát je lepší než vůbec. Nebudou se na Vás dívat jako na náfuku a snadněji navážete rozhovor, pokud je třeba. Také pokud přijdete do větší kanceláře a lidé jsou zabraní do práce a vypadá, že Vás nevnímají, stejně pozdravte.

Čeho se vyvarovat

1.       Pomluvy
Neznáte-li ještě pořádně všechny ve firmě, vyvarujte se pomlouvání a kritizování ostatních. Může se Vám to z nečekané strany vrátit. Nevíte, kdo je s kým zadobře.
práce venku
2.       Tělesný zápach
Ať už je to čpící pot nebo tělesné plyny, tolerovat Vám to dlouho nikdo nebude. Jste-li přírodní člověk, musíte si najít práci v přírodě, ne v kanceláři.
3.       Pozdní příchody a brzké odchody
Nemusíme být sice nutně jako Japonci a přicházet před svým šéfem a odcházet po něm. Máte-li klouzavou pracovní dobu a ve firmě není zavedená elektronická evidence docházky, nechoďte jako poslední a neodcházejte jako první. Zvlášť u nováčků se počítá s menšími přesčasy, protože se potřebují zapracovat. Až budete ostřílený mazák a poznáte, jak to ve firmě chodí, můžete se přizpůsobit situaci.
4.       Časté soukromé hovory
Jste víc v kuchyňce, či na chodbách než v kanceláři a tokáte s přítelkyní nebo řešíte chod domácnosti s manželkou? Kolegové si toho všimnou a za chvíli si Vás pozve nadřízený na kobereček. Řešit výjimečně naléhavou situaci můžete, ale ne každý den.
5.       Surfování po internetu
Máte-li práci hotovou nebo právě polední pauzu a zaměstnavatel to vysloveně nezakázal, tak proč ne. Ale 2 hodiny denně už jsou opravdu moc a vždycky se Vám může někdo dívat přes rameno nebo Vaše aktivity sledovat IT technik.
 
Tak práci zdar! A té nové obzvlášť!