Skvosty Benátek

Nejsou to však jenom Benátky samotné, které lákají turisty. Ať už je o Canal Grande nebo překrásné náměstí svatého Marka, nejde jenom o kanály a budovy, jde také o atmosféru, zvyky a zážitky. Kdo by nesnil o romantické projížďce gondolou, kdo by se nechtěl projít po jednom z mnoha mostů a můstků, které propojují břehy města vystaveného na vodě.

Existují i věci a fakta, o kterých většinou lidé nevědí, či které se s Benátkami pro jejich krásu nespojují, ať už to jsou kurtizány nebo gondoliérky.

Jaká jsou ta nejkrásnější kouzla, kterými Benátky disponují?

1.       Gondoliérky
Po benátských kanálech se štíhlé, úzké a dlouhé loďky plaví již staletí. Skutečně, první zmínka o gondolách v těchto kanálech je nám známa z konce jedenáctého století našeho letopočtu. Ovšem nejvíce se rozšířily až o nějakých čtyři sta let později, v polovině šestnáctého století. Podle tehdejších pramenů se zde plavilo deset tisíc gondol. Dnes se jich však po benátských kanálech plaví pouhých pět set.

Věděli jste, že stát se gondoliérem není nic snadného, a že se tato profese dědí z generace na generaci? Skutečně. Každý gondoliér musí absolvovat kurz, který čítá čtyři stovky učebních hodin. Poté následují závěrečné zkoušky. Součástí těchto zkoušek není jenom znalost místních vod a umění bezpečně ovládat gondolu, ale také znát historii města a také ovládat alespoň jeden cizí jazyk.

·         Všechny gondoly musejí být natřené na černo
·         Gondoly váží na 350 kilogramů
·         Benátky mají od roku 2010 také svou první gondoliérku
 
2.       Slavnosti zhýralého města
Benátky byly v renesanci velice známé tím, že město bylo plné kurtizán, vína a zábavy. Návštěvníci zde chodili především za rozkoší. Ostatně právě v tomto městě došlo k popularizaci kondomů. Město bylo nočním životem tak zkažené, že kurtizány zde stály za okny svých bytů zcela nahé a lákaly tak zákazníky. Dnes se tyto kurtizány procházejí po Benátkách oblečené a připomínají minulost města rozkoše.
 

Published by na-dlani.cz