PĚSTUJEME SLOUPOVITÉ OVOCNÉ STROMKY

Jde o stromy extra štíhlého vzrůstu, které nezabírají cenný prostor, kterého se nám mnohdy nedostává. Jsou vhodné i k pěstování kupříkladu na balkóně, terase či nevelké zahrádce pouze ve velkých květináčích. Můžeme si vybrat z mnoha různých druhů ovoce, jako jsou:
·         JABLONĚ– mají poněkud „taneční“ názvy, jako BALLERINA, BOLERO, WALTZ nebo POLKA. Umožňují pěstování a sklizeň na velmi úzkém prostoru. Dosahují šíře maximálně jeden metr a tří metrů výšky. Stromky se nemusí řezat, jako u klasických jabloní, bohatě kvetou a již druhý rok sklidíte úrodu šťavnatých, chutných plodů, vhodných také k uskladnění.

·         HRUŠNĚ– s názvem OBELISK či CONDORA dorůstají výšky rovněž tři metry a udržují si svůj sloupovitý růst. Nemusí se řezat, jako ostatní hrušně, což je nespornou výhodou. Hrušky jsou velmi šťavnaté a sladké a zejména Condora je vhodná ke skladování.
·         TŘEŠNĚ – pokud si rádi pochutnáváte na třešních, můžete vyzkoušet odrůdy s půvabnými ženskými jmény HELENE nebo SYLVIA. Překvapí vás svojí bohatou úrodou a vynikající chutí. Oproti ostatním třešním dozrávají malinko později a to v červenci.
·         VIŠNĚ – toto aromatické ovoce tmavé barvy a skvělé chuti, teď můžete česat rovnou ze země, což ocení také vaše malé děti.
·         MERUŇKY – CAMPANILO můžete sklízet třeba na svém balkoně či terase od poloviny července
·         ŠVESTKY – na těchto tmavomodrých, žlutomasých aromatických plodech pod tajemným názvem PRUNTOP  si pochutnáte v září.
·         BROSKVOŇ (plochá) – tyto šťavnaté a sladké plody dozrávající v srpnu vám opravdu udělají radost. Jelikož se jedná o odrůdu ploché broskve, je její konzumace snadnější. Je také velmi dobře oddělitelná od pecky.
 
Všechny tyto stromky vás mile překvapí nejen svým vzhledem, ale také bohatou úrodou. Za účelem lepších výnosů jsou totiž roubovány na speciální podnoží.
 
Jedná se doslova o lahůdku pro malé i velké milovníky sladkého a šťavnatého ovoce. Zejména děti budou šťastné, mohou-li si natrhat samy čerstvé ovoce přímo ze stromu.

Published by na-dlani.cz