Počítáme ovečky

Některé rady se dědí z generace na generaci a samozřejmě se stále používají, protože buď skutečně fungovaly, nebo je máte tak hluboce zakořeněné v sobě, že vám připomenou ty vaše chvilky. Mezi jednu z babských rad kolující snad po celé naší republice, bylo počítání oveček před spaním. Většinou děti měly stanovený svůj řád a ten se dodržoval. Zkrátka v určitý čas už měly být v postýlkách a spát. To se snadněji řekne, než dělá, když zrovna ještě je docela dost vidět ačkoliv je pokročilá hodina. Napadlo vás někdy, proč jste měli vlastně ty zvířátka počítat? Rodiče to možná také jen zdědili od svých rodičů a samotní nevěděli proč to tak má být. Je to v podstatě jednoduché. Nemusíte zrovna počítat ovce, můžete dělat cokoliv jiného, ale musí to být stereotypní činnost, která vás zklidní a pomůže tělu i duši navodit ten sladký pocit usínání, až přejde ve kvalitní spánek.
patrová postel

I děti potřebují kvalitní postel pro dobrý spánek

Správný spánek je prospěšný pro každé tělo. Zlepšuje se paměť, zvyšuje se koncentrace a výkonnost, odbourá stres, dokonce pomáhá i s hubnutím. Posiluje imunitu, snáze se pak bojuje proti nemocem a samozřejmě se obnovuje energie pro nový den. Je pravdou, že děti, když jsou unavené, tak usnou kdekoliv, ale přesto by se nikdy neměla podceňovat dobrá postel, kvalitní matrace a lůžkoviny. Problémy se zády se nastřádají časem a přitom se jim dá předejít. Pokud zařizujete dětem pokojíček, tak se vše řeší podle možností a také místnosti, která je pro ně určena. Mnohdy ale nezbývá mnoho volného místa. Pak je naprosto ideální zakoupit například patrové postele, které jsou vyrobeny z kvalitního a masivního dřeva, doplněny žebříčkem. Děti si je rázem zamilují a přitom nezaberou tolik prostoru jako jednotlivá lůžka.
spící holčička

Úložné prostory

Mnohdy jsou v místnosti prostory, do kterých nelze prakticky umístit žádný nábytek, pak je výborné pouvažovat o vytvořený úložných skříněk a poliček. Takový úložný prostor můžeme získat celkem jednoduše i pod palandou. Snadno se sem ustelou lůžkoviny nebo popřípadě uloží věci, které zrovna nejsou tolik potřebné. Přitom vše dohromady vytvoří jednotný celek a to velmi praktický. Jen rada pro rodiče, kdybyste náhodou někdy hledali potomka, nejprve se podívejte pod postel, zdali ho sourozenec neuklidil do úložného prostoru, když chtěl mít klid. Místa je tam skutečně dost.

Published by na-dlani.cz