Váš domov plný slunce

I  bydlení v podkroví, ať už vytvořené v rodinném nebo činžovním domě, má své kouzlo a nezaměnitelnou atmosféru. Zvlášť, pokud byt v podkroví je příjemně prosvětlený a prosluněný. Aby jste mohli dosáhnout v podkrovním interiéru této příjemné atmosféry, o to se postarají důmyslná střešní okna. Poradíme vám, které typy střešních oken jsou na našem trhu a jak se ovládají.

    Střešní okna s horním ovládáním
Pokud v podkroví máte nadezdívku do výšky 130cm, doporučují se střešní okna s pohodlným horním ovládáním, které je umístněno na horní liště okna. Pod tímto oknem s výhledem do okolí můžete mít umístěn i nižší nábytek.
 
    Střešní okna se spodním ovládáním
Tento typ oken je určen tam, kde je nadezdívka od výšky 130cm do 150cm. Můžete se i řídit výškou nábytku, za kterým by měl být volný prostor. To z toho důvodu, aby jste mohli okno pohodlně ovládat. U tohoto typu okna máte ale omezený výhled – vidíte převážné jen oblohu.
 
    Typy střešních oken:
§  vikýřové – odklápěcí okno  se vždy otevírá vzhůru
§  výklopné okno se otevírá do strany
§  kývné okno je zafixované uprostřed a kýve se (otevírá se) na obě strany
§  kombinované okno – výklopné a kývné dohromady, má možnosti obou typů oken
§  fixní střešní okno – tento typ okna se nedá otevřít
Moderní technologie ventilace u střešních oken umožňuje vpustit do místnosti čerstvý vzduch i při zavřeném okně. Okno má zároveň vestavěný filtr, který nepropustí ani prach ani hmyz. Takže i při zavřených oknech máte v podkrovním bytě čerstvý a čistý vzduch. Vestavěný dešťový senzor za vás okno při dešti zavře.

Součástí moderních střešních oken je též chytrý dotykový ovládač. S jeho pomocí můžete ovládat například rolety, žaluzie, větrání nebo stínění v každém ročním období. S tímto dotykovým ovladačem se nechte rozmazlovat, protože těch funkcí má o mnoho více.
 

Published by na-dlani.cz