Černá stretch fólie pro balení zboží v e-shopech

Fólie uváděná jako „stretch“slouží jako balicí materiál k balení a ochraně zboží při jejím transportu. Nejčastěji se s ní setkáváme na paletách v letecké a kamionové přepravě. Slovo „stretch“ je odvozeno z angličtiny, kde v překladu znamená něco natáhnout nebo roztáhnout. Jde o vůbec nejmladší druh obalů a ochranných fólií a v současné době je jedním z nejvyužívanějších. Je oblíbený zejména pro své univerzální využití a praktické vlastnosti.
náklad na paletách
· Je odolný vůči protržení a probodnutí.
· Je velice tenký a tím pádem lehký a jednotlivé vrstvy lze na sebe nabalovat podle libosti, jeho dobrou vlastností je vynikající přilnavost vrstev mezi sebou a zároveň na balené zboží.
· Jeho pružnosti je využíváno k tomu, aby se balíček mírně stlačil a držel tak při transportu požadovaný tvar. Materiál lze roztáhnout do vzdálenosti odpovídající 50 – 100 procentům původní délky.
· Může to být stretch fólie černánebo transparentní a zákazník se může rozhodnout, kterou z výhod využít, zda by mělo být při přepravě na produkt vidět, nebo by měl být naopak ukrytý před zvědavými pohledy nenechavců.
· Obal je možno na sebe navázat jak v příčném, tak i podélném směru.
· Tloušťka materiálu se pohybuje v rozmezí od 15 do 25 mikrometrů, jde o nejtenčí balicí fólii na trhu.
· Při teplotách kolem 25 stupňů je roztažnost největší a také se nejrychleji vrací do své původní velikosti. Optimální rozmezí teplot, kdy si zachovává své elastické vlastnosti, a kdy nedochází k deformacím a poškození, je od -15 do +30 stupňů Celsia.
zabalený chléb

Tři výrobní programy

Výroba pružných balicích fólií se dělí na tři základní druhy:
Strojní– slouží pro automatizované balení palet pomocí tzv. paletizátoru.
Ruční – vyrábí se v šířích 50, případně 45 cm, o tloušťce 15 – 20 mikrometrů a délce navinuté na kartonové cívce od 50 do 300 metrů. Slouží výhradně pro ruční balicí procesy.
Jumbo– objemné a těžké role o hmotnostech 50, nebo 25 kg se používají pro další převíjení do menších ručních rolí.

Published by na-dlani.cz