Vliv ovzduší na naše zdraví

Chladný podzim a nastávající zimní měsíce, které provázejí mlhy, jsou spojeny s inverzí, týkající se počasí. Tento jev v těchto měsících způsobuje, že studený vzduch je těžší než teplý a tím brání promíchání s vyššími vrstvami vzduchu. Studený vzduch se drží dole, v něm se hromadí znečišťující látky, například z továren, aut, z elektráren, z různých typů vytápění , spaloven apod. Zvlášť v znečištěných oblastech je spojená inverze s mnohem horším znečištěním vzduchu.
znečištění ovzduší
Možná, že si pomyslíte, že u nás už znečištěných oblastí moc není. Ano, továrny se modernizovaly, z elektráren se už oxid siřičitý vyřešil odsířením. Naopak je tu ale velké množství spaloven, které zamořují ovzduší, při čemž mohou unikat i jedy. Velké množství aut v ulicích, jak osobních, tak nákladních, svými výfuky ovzduší zamořují ve velké míře. Zvlášť při nízké inverzi vzduchu se všechny škodlivé látky koncentrují a my je dýcháme.

U nás jsou oblasti, kde tyto dlouhodobé nepříznivé podmínky jsou opakovaně a lékaři varují lidi vycházet z domu i větrat. Nejhorší je to oblast na Ostravsku a Karlínsku.
velká elektrárna
Toto znečištěné ovzduší zabíjí. Je spojen i s větším výskytem rakoviny. V České republice na následky znečištěného ovzduší zemřelo tisíce lidí. Určitě víte, že chronický zánět plic je v současné době převážně typický pro lidi, kteří žijí ve městech.

Našimi plícemi  nám za život projdou stovky kilogramů prachu, mikroorganizmů, chemikálií, jedů, což v důsledku časem ovlivní naše zdraví. Ano, naše plíce mají samočisticí mechanizmus, na těchto schopnostech a kondici jak výstelky plic, tak na množství a charakteru znečišťujících látek – na tom závisí naše zdraví, naše délka života.

Znečištěný vzduch proniká i do budov – našich obydlí, kanceláří… k lepšímu dýchání pomůže kvalitní čistička vzduchu, která vyčistí vzduch dříve, než se nám dostane do plic.

K čištění a ionizaci vzduchu nám pomáhají moderní kvalitní čističky vzduchu s ionizátorem, které díky nové moderní technologii splní všechny požadavky zákazníků – vysokou účinnost (až 96%),  bezhlučný provoz, nízká spotřeba elektřiny a nízká pořizovací cena.  S těmito čističkami nejsou žádné náklady při výměně filtrů – ty stačí jen vyjmout a otřít.
 
Přednosti čističek s ionizátorem vzduchu

    o    zlepší dýchání
    o    odstraní z místnosti alergeny a prach – zlepší se alergické potíže s dýcháním
    o    v důsledku ionizace zlepší spánek
    o    ničí bakterie a viry
    o    zlepší koncentraci, paměť a pracovní výkonnost
    o    snižuje krevní tlak a depresivní stavy
    o    podporují růst rostlin
 velká továrna
Elektrostatické filtry u čističek s ionizátorem vzduchu dokážou dokonale zachytit prach, pyl, cigaretový dým, bakterie, plísně, různé alergeny a chemikálie. Stojí za to, si tyto moderní čističky pořídit, jak do svých domovů, tak na pracoviště (např. kanceláře). Zdraví se nedá ničím nahradit.

Vliv ovzduší na naše zdraví
Ohodnoťte příspěvek

Published by na-dlani.cz