Vliv ovzduší na naše zdraví

Chladný podzim a nastávající zimní měsíce, které provázejí mlhy, jsou spojeny s inverzí, týkající se počasí. Tento jev v těchto měsících způsobuje, že studený vzduch je těžší než teplý a tím brání promíchání s vyššími vrstvami vzduchu. Studený vzduch se drží dole, v něm se hromadí znečišťující látky, například z továren, aut, z elektráren, z různých typů vytápění , spaloven apod. Zvlášť v znečištěných oblastech je spojená inverze s mnohem horším znečištěním vzduchu.
podzimní park
Možná, že si pomyslíte, že u nás už znečištěných oblastí moc není. Ano, továrny se modernizovaly, z elektráren se už oxid siřičitý vyřešil odsířením. Naopak je tu ale velké množství spaloven, které zamořují ovzduší, při čemž mohou unikat i jedy. Velké množství aut v ulicích, jak osobních, tak nákladních, svými výfuky ovzduší zamořují ve velké míře. Zvlášť při nízké inverzi vzduchu se všechny škodlivé látky koncentrují a my je dýcháme.

U nás jsou oblasti, kde tyto dlouhodobé nepříznivé podmínky jsou opakovaně a lékaři varují lidi vycházet z domu i větrat. Nejhorší je to oblast na Ostravsku a Karlínsku.

Toto znečištěné ovzduší zabíjí. Je spojen i s větším výskytem rakoviny. V České republice na následky znečištěného ovzduší zemřelo tisíce lidí. Určitě víte, že chronický zánět plic je v současné době převážně typický pro lidi, kteří žijí ve městech.

Našimi plícemi  nám za život projdou stovky kilogramů prachu, mikroorganizmů, chemikálií, jedů, což v důsledku časem ovlivní naše zdraví. Ano, naše plíce mají samočisticí mechanizmus, na těchto schopnostech a kondici jak výstelky plic, tak na množství a charakteru znečišťujících látek – na tom závisí naše zdraví, naše délka života.

Znečištěný vzduch proniká i do budov – našich obydlí, kanceláří… k lepšímu dýchání pomůže kvalitní čistička vzduchu, která vyčistí vzduch dříve, než se nám dostane do plic.

K čištění a ionizaci vzduchu nám pomáhají moderní kvalitní čističky vzduchu s ionizátorem, které díky nové moderní technologii splní všechny požadavky zákazníků – vysokou účinnost (až 96%),  bezhlučný provoz, nízká spotřeba elektřiny a nízká pořizovací cena.  S těmito čističkami nejsou žádné náklady při výměně filtrů – ty stačí jen vyjmout a otřít.
 smog z továrny
Přednosti čističek s ionizátorem vzduchu

    o    zlepší dýchání
    o    odstraní z místnosti alergeny a prach – zlepší se alergické potíže s dýcháním
    o    v důsledku ionizace zlepší spánek
    o    ničí bakterie a viry
    o    zlepší koncentraci, paměť a pracovní výkonnost
    o    snižuje krevní tlak a depresivní stavy
    o    podporují růst rostlin
 
Elektrostatické filtry u čističek s ionizátorem vzduchu dokážou dokonale zachytit prach, pyl, cigaretový dým, bakterie, plísně, různé alergeny a chemikálie. Stojí za to, si tyto moderní čističky pořídit, jak do svých domovů, tak na pracoviště (např. kanceláře). Zdraví se nedá ničím nahradit.

Published by na-dlani.cz