Dovolená v Čechách? Tipy na to, kam se vypravit!


Letos nás všechny s největší pravděpodobností čeká dovolená v oblasti naší domoviny. Není zcela bezpečné uvažovat o tom, že bychom se v létě vydali k moři nebo za exotikou. Nezoufejte ale, ty nejkrásnější místa naší země na vás teprve čekají. A co je na tom vůbec nejlepší – máte je přímo pod nosem. Možná vás jen nenapadlo o nich v rámci dovolené uvažovat, protože nás to vždy z principu táhne spíše za hranice. Musíme si však vystačit s tím, co nám život nabízí a umět z toho vytěžit to nejlepší.

přívěs na silnici

Ať už plánujete prodloužený víkend nebo několikatýdenní road trip, s partnerem, kamarády nebo celou početnou rodinou, máme pro vás několik osvědčených tipů na skvělá místa, která vám vyrazí dech a kde si letošní léto opravdu užijete. Většina z nás bude chtít jistě trávit letní období především v přírodě, a proto přicházíme s několika místy, kde vás bude provázet hlavně klid a pohoda, zpěv ptáků a šumění stromů. Možná i nějaký ten potok nebo řeka. A spousta přírodních úkazů.

káva u přívěsu

Hodláte strávit na dovolené delší dobu? Hotely a ubytovací zařízení budou jistě letos přeplněné, proto navrhujeme se v první řadě zamyslet nad dopravním prostředkem, který vám bude sloužit zároveň jako pokojíček se sociálním zařízením. Využijte nabídku půjčovny přívěsů v Praze pujcovna-praha9.cz a vydejte se vstříc opravdovému dobrodružství!

  1. Česko-Saské Švýcarsko
    Na severu u hranic na vás čeká přehlídka nádherných skalních útvarů a kamenných měst, dalekosáhlé výhledy na kouzelnou scenérii i ledové řeky a potoky v tichých lesích.
  2. Český ráj
    V této oblasti naleznete spoustu hradů a zámků, které vás uchvátí svou minulostí, ale zároveň i atrakce jako jsou Prachovské skály.
  3. Jižní Čechy
    Oblíbená destinace zejména kvůli městu Český Krumlov, který přímo vybízí k procházkám plných pohádkových historek. Okolí Krumlova je pak poseto velkou spoustu turistických zajímavostí, navštívit můžete například Kleť, Dívčí Kámen, jihočeské moře Lipno a nezapomínejme ani na Šumavu, která obsahuje bezpočet turistických stezek a okruhů, pro dospělé i děti.

Published by na-dlani.cz