Koupelny ve kterých se žije

Design dnešních koupelen a sprch je velmi estetický a praktický. I když každý z nás má možná jinou představu, jiné finanční možnosti. Je důležité, aby se nám nejenom koupelna líbila, ale byla praktická a funkční i za 20 let.

Samozřejmě, že je důležité, její dispoziční řešení, na velikosti a tvaru místnosti. Podle toho se vše bude odvíjet. Pokud plánujete stavět dům, je to jednodušší, protože vaše představa  v návrhu od architektase může sloučit v jedno. Něco jiného je, pokud plánujete rekonstrukci koupelny  v bytě, který je buď malý, velký nebo se bude jednat o podkrovní byt.
záclona v koupelně
Podle toho bude záviset i výběr jednotlivých předmětů. Ať už se bude jednat o vanu se sprchovým koutem nebo se budete muset kvůli velikosti místnosti rozhodnout – buď vana nebo sprchový kout. Pak samozřejmě záleží, jaké si vyberete umyvadlo. Možná i dvě. A k tomu nábytek, zrcadla, obklady, dlažbu. Výběr všech těchto koupelnových doplňků nakonec vypoví, jakou koupelnu budete mít. Při zařizování vaši krásné koupelny jsou důležité tři věci.

    Větrání
Pokud je to z dispozičního hlediska možné, nejlépe je, aby byla koupelna větrána oknem. V případě starších panelákových bytů, je nutná instalace velmi účinného odsávajícího ventilátoru, který dokáže přes nasávací mřížku odsávat nejen páru z celého prostoru koupelny, ale i pach. Nejlepší je ventilátor, který má jeden boční přívod na který se dá napojit na záchodovou mísu.
 
    Podlaha a stěny koupelny – to je základ
Ať už budete mít koupelnu velkou nebo malou, je velmi důležité, aby podlaha byla velmi kvalitní a bezpečná – nesmí se smekat. Podlaha může být z dlažby, kvalitního perfektně ošetřeného dřeva, velmi kvalitně položeného linolea nebo elegantní stěrky. Obkladačky na stěnu můžete i nemusíte mít. Pokud si zvolíte něco jiného, například luxusní benátský nebo marocký štuk, který není až tak tak drahý a dá se například využít v panelákových koupelnách na umakart.
 koupelna s oknem
    Údržba koupelny
Všechny sanitární předměty, ať se jedná o vanu, umyvadla, záchod, bidet, by měly mit úpravu povrchu, který odpuzuje vodu. Pak budou stále lesklé a krásné. Do koupelny se hodí i drobné dřevěné nebo bambusové doplňky -například mýdlenka, kartáč, rohož i menší sedací nábytek. Zrcadlo a odkládací prostory v podobě poliček a pokud možno uzavíratelných skříněk. Velmi důležitá je sprcha a  pákové baterie, které šetří vodu.
 
Vytvořte si koupelnu takovou, ve které se budete cítit velmi příjemně. Nezapomeňte, že v koupelně se žije každý den.

Published by na-dlani.cz