Pro lepší orientaci

Přes den je jízda autem poměrně jednoduchou záležitostí, a to i na českých cestách, ale jakmile se trochu zešeří, případně začne hustě sněžit nebo pršet, může se do té doby poklidná jízda trochu zkomplikovat, a to hlavně na českých cestách. Z tohoto důvodu je dobré mi v autě nainstalována kvalitní světla, díky kterým dokážete vidět na vozovku i za výše zmíněných situací. Závisí na tom v konečném důsledku váš zdárný dojezd do cíle. Samozřejmě, že také záleží na kvalitě světlometů a pochopitelně i na vašich řidičských schopnostech.
starý rolls royce

Svítivost

Pokud se bavíme o světlech od auta, je samozřejmě v prvé řadě řeč o žárovkách. Ty se dají pořídit buďto velice kvalitní, nebo méně kvalitní. Dobré autožárovky se poznají hlavně dle svítivosti, která by měla být dostatečná na to, abyste dokázali v dostatečné vzdálenosti identifikovat vše, co se děje před vámi a zároveň by neměly mít příliš ostré světlo, které by případně mohlo mást a oslňovat řidiče, kteří jedou za vámi, respektive na vás míří v protisměru. Důležitá je v tomto směru i životnost, která může být různá, a to i u kvalitních modelů. Zde záleží hlavně na tom, jak moc a jak často jsou autožárovky v zápřahu. Sváteční řidiče je vyměňují jedno za uherský rok .
stará alfa romeo
Jak je vyměnit?
Když už jsme u té výměny, tu můžete v podstatě provést sami. Nemusíte se ani nijak výrazně vyznat v autech. Co však potřebovat nejspíš budete, to je manuál k vašemu vozu nebo k vozu, kde světla chcete měnit. Dle něj pak se pak dostanete k vyměňované žárovce a namontujete místo ní novou. Při této práci byste měli na sobě mít rukavice. Jednak z toho důvodu, že žárovko může být ještě horká, jednak pro to, abyste nezašpinili nové světlo. I malý na první pohled bezvýznamný otisk může znamenat zhoršení svítivosti, a to asi nemáte v plánu.

Published by na-dlani.cz