Odborníci na zabezpečení bytů a domů

Snaha zabezpečit si svůj byt, dům nebo chatu, proti krádežím, je stará jako lidstvo samo. Zlodějů a podvodníků je snad stále víc a jsou nápaditější. Bezpečnostní dveře a mechanické zámky s kovovými klíči, se v průběhu desetiletí neustále měnili. 
 
Pokud chcete mít svůj domov dostatečné zabezpečený, musíte se nejdříve rozhodnout, jaké dveře a k jakému účelu je budete používat. Jestli se bude jednat o dveře vstupní nebo dveře, které oddělují bytový prostor, například sklep, kotelnu a jiné. Určitě bude pro vás i důležité, jak budou bezpečnostní dveře vypadat.

Dnes se bezpečnostní dveře vyrábějí v moderním designu, jak zajímavé povrchové úpravy, tak barev – vybere si i ten nejnáročnější zákazník. Koupě kvalitních bezpečnostních dveří je investice na mnoho let, proto jim věnujte dostatečnou pozornost při výběru – jak dveří samotných, tak firmy, která vám je dodá.  
 
Bezpečnostní dveře při výběru nepodceňujte.Měli by splňovat evropské normy, vysoké požadavky na tepelnou a zvukovou izolaci a bezpečnost při požáru.
 
S dodáním bezpečnostních dveří by měla být spojena seriózní služba:
§  kvalitní výroba dveří
§  moderní design
§  odborná montáž
§  bezplatné poradenství
§  záruky a certifikát
 
V současné době si lidé čím dál více pořizují též různé typy elektronických zámků, které poskytují jednu z nejvyšší úrovně zabezpečení s certifikáty. Jsou vhodné především jako hlavní klíč k venkovním i vnitřním dveřím. Tyto zámky s lehkou montáží nahradí cylindrickou vložku v zámku.
 bezpečnostní dveře
Typy elektrických zámků:
Ø  mechanické samozamykací zámky
Ø  elektromechanické samozamykací zámky
Ø  elektromotorické samozamykací zámky

Elektrické zámky jsou vhodné pro každé dveře, s jednoduchou montáží bez vrtání a kabeláže. Zámky mají servisní programy.
 
Nezapomeňme, že senioři jsou velmi ohrožováni podomními prodejci.Pokud máte ve své rodině starší rodiče, kteří žijí sami a vy je z různých důvodů nedokážete často navštěvovat, je potřeba je důrazně a neustále varovat, aby podomním obchodníkům neotvírali dveře a nic od nich neobjednávali a nekupovali.
zamykání dveří
Též je potřeba seniory varovat na fiktivní odečet elektřiny, plynu a vody. Podvodníci v mnohých případech nabízejí přeplatek přímo na ruku, což je nesmysl. Řádní pracovníci těchto firem nemohou v žádném případě disponovat s hotovostí.  Takže je velmi důležité vaše seniory neustále poučovat a varovat.

Nejlepším a velmi praktickým řešením je digitální kukátko na dveřích, které dokáže vše odhalit. Toto řešení je velmi vhodné pro všechny, nejenom pro seniory.

Published by na-dlani.cz