Co obnáší půjčky

Současná doba přeje půjčkám. Nechceme rozhodně nikoho odrazovat od úvěrů, ale určitě by si měl každý uvědomit možná rizika. Je důležité mít určité rezervy a nebrat si úvěr na hraně možností. U úvěru platí, čím delší doba splácení, tím více zaplatíte na úrocích. Pokud se dostanete do prodlení, musíte počítat s dalším penále, dalo by se to nazvat také jako úroky z úroků a v konečném důsledku přeplatíte skutečně extrémně mnoho.
prázdné kapsy kalhot
Mnoho lidí se domnívá, že banky nabízejí splátkový individuální splátkový kalendář, ale jedná se o notářský zápis, což je elegantní slovo pro exekuční příkaz. Notářský zápis musíte zaplatit v řádech mnoha tisíc korun a jedná se v podstatě o to, že když nebudete platit podle individuálního splátkového kalendáře včas, banka může s Vámi začít exekuční řízení, aniž by bylo nutné soudní rozhodnutí. Samotné exekuční řízení pak stojí až desítky tisíc korun.

Mnoho lidem tedy nezbývá než vyhlásit osobní bankrot. Kromě toho, že pět let budete živořit na hraně spíše existenčního než životního minima, musíte počítat s tím, že zaplatíte za zprostředkování firmě, která insolvenci vyřizuje, ale to ještě není zdaleka všechno. Musíte počítat s tím, že měsíčně z odváděné částky budete platit ještě 1089 korun správci, který povede Vaši agendu. 

Na lidském neštěstí se totiž vydělává nejlépe. To si mnoho lidí neuvědomuje a vkonečném důsledku na osobní bankrot nedosáhnou a svou situaci musí řešit konkurzem, což obvykle obnáší celoživotní splácení dluhu, protože dotyčný v podstatě nezvládá splácet ani úroky z úroků.
pěstování mincí
Dostat se do této situace je naprosto zoufalé a proto, když se ocitnete v platební neschopnosti, je důležité začít problémy řešit včas.
Pokud se ocitnete v konkurzu, je důležité vědět dvě věci. Vaše dluhy nemusí Vaše děti platit, protože mohou odmítnout dědictví (v tomto případě dluhy) a také je třeba znát skutečnost, že existuje jakési nezabavitelné minimum, tedy částka životního minima, která Vám musí zůstat po odečtení všech nákladů.

Published by na-dlani.cz