Kočka – umělecké dílo

Každé hobby je důležité pro to, aby náš život pozbyl jednotvárnosti, byl zajímavý a přinášel nám radost. Tu jistě zažívají i všichni milovníci koček.
Kočky jsou nádherným uměleckým dílem, inspirovaly mnoho umělců – malířů, sochařů, spisovatelů, divadelníků. Stačí, když se podíváme na jejich elegantní, půvabné a pružné tělo, jehož sametová hebkost v nás probouzí obdiv a záhadně svítící oči, fascinující svojí zvláštní tajuplností.

Péče o kočku
Chov koček patří k zálibám, kterým se milovníci předoucích mazlíčků věnují s opravdovým nadšením. Kočka je sama o sobě zvířetem zvláštním, které se nikdy lidem nepodařilo ochočit. Přesto by jejich majitelé za ně vypustili duši, ač komfort a péči, kterou jim poskytují, považují ony za samozřejmost. Nemůžeme se však ptát, co z toho mají. Péče o kočku je prostě jejich hobby jako každé jiné a nikdy by ho neměnili.
 
Život s kočkou
Lidé, kteří kočky milují, přizpůsobují celý svůj život i svůj byt nezkrotné, avšak krásné malé šelmě. Scházejí se v různých klubech, zúčastňují se výstav koček všech možných plemen pod hlavičkou chovatelských organizací a jejich posuzování před publikem v jednotlivých kategoriích od koťat, kastrátů až křížených domácích koček. I ti, kteří se svojí kočkou na výstavy nechodí, se jich zúčastňují, protože si zde vyměňují svoje zkušenosti, radí se a diskutují o radostech i problémech spojených s chovem.
 
Koček plný dům
K chovu koček patří také sběratelství všech možných předmětů s kočičí tématikou. V bytě takového chovatele Vás ze všech koutů sledují kočičí oči v podobě obrazů, keramiky či sošek z různých materiálů, které si „kočičí lidé“ rádi vystavují. Najdete u nich kočky plyšové, látkové, ze skla nebo jako těžítka. Kočky stočené ve svých charakteristických ladných polohách vypráví svoje příběhy na jedné straně obdivovaných a na druhé straně zatracovaných zvířecích bytostí.

Published by na-dlani.cz