Zateplení domu by mělo začít od střechy


Před zimou byste měli mít dostatečně zateplený dům, ať vlastní nebo například družstevní, kde máte svůj koupený byt. Nejlépe je zateplovat obydlí v období jara nebo léta. Pokud budovy nejsou dostatečně zateplené, tak ztráta tepla je citelná. A ve starších stavbách je to obzvlášť cítit. Mnoho lidí si myslí, že zateplení fasády domu a oken je to hlavní. Ale není tomu tak. Ale vše se dá napravit i v období zimy. A to zateplením od střechy.

Když si uvědomíme, že teplý vzduch stoupá vzhůru, protože je lehčí než studený, tak zákonitě uniká nezateplenou střechou ven. O to víc musíme dům vytápět plynem, elektřinou nebo tuhými palivy. To vše jsou vaše peníze, které vám vyletí komínem.

Na internetu si můžete najít soukromé společnosti s dobrými referencemi, které vám tuto službu kompletně a kvalitně poskytnou. Podle toho, o jaký druh zateplení a jakou plochu se bude jednat, firma by vám měla připravit předběžnou kalkulaci na tuto rekonstrukci.

Budete si moci vybrat z více možností k zateplení vaší střechy:

  v  použít minerální vatu
  v  použít polystyren v deskách
  v  použít izolaci MAGMARELAX 2013, která se nafouká do dutin ve střeše

– tento systém izolace se využívá v různých typech domů

Návratnost vaší investice je nejvýhodnější, když si nechátezateplit podlahu na půdě.               

Systém  MAGMARELAX 2013  – foukaná přírodní minerální vata, která je vyrobena z čediče nebo skla: 
§  nafouká se do dutin v podlaze půdy-při této metodě foukání musíte mít volný prostor nad stropem obytných místností, takto se dokonale zateplí i velmi těžko přístupné prostory
§  nafouká se přímo na podlahu půdy – tam, kde není dutý prostor k dispozici, nebo je velmi nízký. Tato investice je nejefektivnější, bohužel, pak se nedá půdní prostor využívat
§  foukání na novou podlahu na půdě – tento prostor pak můžeme využít k dalším bydlení.

Výhody zateplení střech:
§  okamžité zateplení
§  rozdíl teploty je průměrně 5°C
§  ušetříte až 30% energií
§  izolace se kladně projeví jak v zimních, tak v letních měsících.

Zateplení stropu systémem MAGMARELAX 2013  je velmi rychlé a efektivní, lehké a pevné. Konstrukce je připravena za jeden den, nafoukání izolační vaty trvá asi 3 hodiny a izolace je kompletně hotová. Zároveň tato izolace je protihluková a protipožární – lze ji jen doporučit.

Published by na-dlani.cz