Služba pro zdraví a relaxaci

Pokud vás dlouho bolí záda, šíje, říká se, že bolí celý člověk. Přemýšlíte, že by vám mohla pomoci masáž.  Ke zmírnění těchto bolestí je nejlépe vyhledat maséra nebo masérku, kteří vám od bolesti nejenom mohou odborně pomoci, ale i poradit. Například, jak správně sedět, zdvíhat těžší břemena, cvičit.

Masáže pomáhají od bolesti zad, krční páteře. Pokud prožíváte každodenní stres, masáž vám pomůže zahnat únavu a napětí. Dále se při masážích odbourávají škodlivé látky ve svalech i ve vnitřních orgánech a čistí lymfatický systém.

Masérství je služba, která je velmi vyhledávána. Na internetu máte možnost ve svém okolí si najít skutečného odborníka. Dřív, než se objednáte na masáž, zjistěte si reference, aby jste si vytvořili představu, s kým jednáte, co vám tato konkrétní služba nabízí a jak jsou ostatní s touto službou spokojeni.
 
Stručně vám přiblížíme některé druhy masáží, které vám mohou pomoci od bolesti:
  Rekondiční a regenerační masáž odstraňuje únavu, posílí regeneraci organizmu, upevňuje zdraví. Tato masáž dokáže odstranit ztuhlost, ochablost, zkrácení a bolestivost svalstva. Hmaty jsou vydatnější a tím odstraní únavové látky ve svalech. Tyto masáže jsou určeny pro sportovce i lidi – nesportovce.
 
   Klasická masáž – rozmasírování zad + krku + šíje podporuje žilní prokrvení a mízního moku do oběhového centra. Touto masáží se pomůže odstranit kyselina mléčná ze svalů a tím se svaly dostávají do rovnováhy. Po této odborné masáži se člověk cítí vzpružen a má pocit celkového zklidnění a uvolnění.
 
  Reflexní masáže chodidel pomáhají při bolestech nohou, žaludku i uvolní ztuhlá záda. Podle čínské medicíny je spodní část chodidel spojena s vnitřními orgány. A při masáži (dotyku) jednotlivých bodů na chodidlech, se předává signál příslušnému orgánu v těle.
 
   Segmentová – reflexní masáž je příjemnáuklidňující. Provádí se částečně podél páteře, jen v zodpovídajících zónách vazivové tkáně. Při této masáži kůže a svalů, se dokáži ovlivnit funkce vnitřních orgánů. Je doporučována, pokud trpíte bolestmi v bederní části těla, ischiasem, při velmi silném napětí ve svalech, migrénách, při břišních, trávicích a dýchacích potížích.  
 
Známé jsou též Tantra masáže, těhotenské, thajské, lymfatické, mobilní, medové, masáže lávovými kameny, masáže s pomocí baněk, metamorfní technika a mnoho jiných.

Správně zvolená masáž vám skutečné může odlehčit od vašich bolestivých problémů. Je dobré na masáže chodit opakovaně.

Published by na-dlani.cz