Sedlová střecha na mobilheimu

Mobilní domky si spousta lidí nedokáže představit s jinou než sedlovou střechou. V podstatě je mají skoro všechny. Jen některé z nich mají střechu do půloblouku, ale u nich, si alespoň já nemůžu pomoci, mi celkový vzhled připomíná maringotku. Sedlová střecha u mobilních domů je tak populární proto, že je velice praktická. Ona nejen, že spolehlivě zajišťuje odvod vody při deštích, ale zároveň zpevňuje celou konstrukci stavby mobilního domku.

Příklad sedlové střechy

Samotná konstrukce této střechy se neliší od konstrukce střechy klasického domu. Má nosný hřebenový prvek, ze kterého vybíhají v pravidelných vzdálenostech krokve ke stěnám mobilního domku. Tyto krokve se vyrábějí buď z lepených hranolů, které mají zesílenou pevnost, nebo také se používají ocelové profily.

Střecha má většinou takzvané plné bednění, z desek či dřevěných plošných materiálů. Je tedy pochozí. Na toto plné bednění se pokládá finální střešní krytina. Buď se používá lehká, ocelová, plošná krytina, nebo se pokládá krytina z takzvaných asfaltových šindelů.

Izolace střechy bývá u nových mobilních domků realizována pomocí stříkané PUR pěny, která má daleko lepší vlastnosti než klasický polystyren či minerální vlna.

Speciální zakázka sedlová střecha top-mobilnidomy.cz může být ve smyslu větší strmosti krokví a tím zajištění vyšší světlé výšky uvnitř domku. Ta se dá nechat jen tak, a vynikne při ní prostor interiéru, nebo se dá využít na vestavění speciálních úložných prostorů, kterých v domcích, jak víme, není nikdy dost.

Sedlová střecha

Příkladem domku, který má na zakázku zvýšenou sedlovou střechu, je dům, který uvidíte, klinete.li na uvedený odkaz. Jak jistě uznáte, jde o velice povedenou stavbu, která vám vyroste na pozemku během pár minut. Během další krátké doby se domek napojí na sítě a vy se můžete do nového domečku klidně nastěhovat. No není to úžasné?

Published by na-dlani.cz