Pánské šperky

Už dávno není pravdou, že jediný pánský šperk jsou hodinky. Ty do této kategorie samozřejmě také patří, ale dnešní moderní muž už si pouze s nimi nevystačí a sahá tak po stále více a více ozdobách, které jsou hodně inspirované ženskou módou. Pánové tak začali nosit řetízky, prsteny či náramky.
manžetové knoflíčky
V minulosti se muži zdobili spíše pro zastrašení nepřátel. Nosili totiž náhrdelník ze zubů nepřátel či šelem, které skolili. V době starověkého Egypta zase byly oblíbeny amulety, později ve starém Řecku se zdobí zlatem, v období Byzantské říše se drahými kameny obšívají oděvy, takže samotné šaty jsou vlastně šperkem. Ve 14. století muži začínají nosit mohutné řetězy či zdobené pásky, v období renesance nosí vrstvené řetízky a v 16. století se začíná objevovat první bižuterie. Dnešní moderní doba šla ještě dál a muži si tak mohou pořídit téměř jakoukouli ozdobu, která vystihne jejich osobnost a podtrhne mužnost.
V kurzu jsou letos především pánské náramky z typicky mužských drahokamů, kterými jsou achát, tygří oko, onyx nebo lapis. Každý drahokam přitom má léčivou sílu, kterou vyniká a může tak pánům dodávat sebevědomí nebo bystrost. Jednotlivé kusy vynikají svou originalitou, takže si na své přijde každá osobnost. Kromě náramků z drahokamů jsou v módě také kožené, ocelové, zdobené zlatem a stříbrem a také paracord náramky. Ty jsou upletené z kvalitní padákové šnůry a lze je kdykoliv rozmotat a použít třeba na stavbu příbytku v přírodě nebo jako náhradní tkaničku do bot.
oranžový náramek
Prsteny prošly také dlouhou cestu. V minulosti (a někteří odváždí jedinci i v současnosti) nosí prsteny s výrazným drahokamem. Nejpoužívanějším materiálem pro pánské prsteny je chirurgická ocel. Oproti minulosti se dnes nosí spíše jednodušší typ prstenů, které jsou různě vyrývané nebo z části zlacené.
Co se týká náhrdelníků, mohou pánové vybírat buď řetízky s různými typy a velikostmi jednotlivých oček nebo náhrdelníků z korálů a drahokamů. Zde jsou v poslední době hodně oblíbené náhrdelníky z lávových kamenů.
Na výběr jsou také luxusnější šperky jako manžetové knoflíčky či spony ke kravatám. Tady je skutečně hodně možností, se kterými je možné kombinovat celkový outfit.
Naprostou raritou jsou potom dřevěné motýlky doplněné šlemi. Jedná se o velmi originální způsob, kterým lze vyjádřit svoji osobitost, charisma a styl.

Published by na-dlani.cz