Nemrhejte silami v bance

Když je člověk chudý jak ta pověstná kostelní myš, může si být jist prakticky jedině tím, že se s ním v bance rozhodně nijak párat nebudou. Zkonstatují, že na půjčku nedosáhne, a jeho žádost zamítnou. I kdyby měl tento v úmyslu udělat cokoliv, jen aby svým plánovaným závazkům dostál, i kdyby jeho budoucnost nebyla ani náhodou tak temná, jak se může z jeho výplatní pásky v tu chvíli zdát.
Když má takový člověk (navrch ještě) záznam v registrech dlužníků, je situace ještě o poznání horší. Protože byť by se ocitl na onom scestí jen jednou jedinkrát a dost možná i ne až tak docela vlastní vinou, už u bankéřů ztratil důvěru a nebudou se s ním bavit, dokud tento záznam nebude zapomenut.

dům

A proto může být někdo takový, ale klidně ne jenom někdo takový, rád, že existují i nebankovní poskytovatelé půjček, u nichž je k mání hypotéka bez dokládání příjmů. Což je způsob, jak si půjčit peníze a neztratit při žádání o ně naději, iluze nebo přinejmenším důstojnost.
Takovouto hypotéku lze totiž získat hravě.
Stačí dát do zástavy odpovídající vlastní nemovitost a vše je rázem na nejlepší cestě. Protože je to právě tato nemovitost, která je pro poskytovatele jistotou, že vše bude náležitě vráceno, a chudoba či nějaký ten záznam v registru rázem nemusí takového žadatele diskvalifikovat. U takového lze přimhouřit oko jak nad nízkými příjmy, tak nad oním neblahým záznamem – hlavní je, budí-li dotyčný dojem, že vše dokáže splatit tak, jak má.

kapitál

A pro takového žadatele je tak tento finanční produkt lehce k mání. Dokonce stačí jenom vyplnit online žádost a poslat několik snímků zmíněné nemovitosti k posouzení a o vše ostatní už se tu ochotně postará poskytovatel.
Po žádosti už se jednoduše ve velmi krátkém čase ocení ona nemovitost, načež je předschválena částka, jež může být půjčena, pak se vše se žadatelem probere, dá se mu čas na prostudování smlouvy a její podpis a pak už nic nebrání tomu, aby odešly peníze na jeho účet. Peníze, které může splácet i hodně dlouho a po malých částkách, s příznivými úroky i možností vše vrátit předčasně. A to ani nemusel nic platit předem.
A schválně – kolik tak jednoduchých typů půjček u nás znáte?

Published by na-dlani.cz