Návrat zpět


Něčím podobným může být i regresní terapie. Tento název zahrnuje v podstatě mnoho dalších záležitostí kolem psychologie a ovlivnění jednoho člověka člověkem druhým. Zda to je či není pozitivní přenecháme jiným a podíváme se na tuto věci trochu z jiného úhlu.Hypnotická spirála
Ve své podstatě se vlastně pacient vrací zpět ve svém životě a zde terapeut hledá příčiny toho problému, se kterým za ním pacient přišel. Této metody se s velikým úspěchem používá při vyšetřování lidí, kterým tak zvaně “chyběl čas”. Stává se tak při pověstných únosech lidí mimozemskými civilizacemi. V několika případech vyhledali terapeuta lidé, kteří zažili něco podivného, a nevěděli co. Příkladně jim například cesta z města A do města B trvá hodinu a oni na ní najednou trávili například hodiny tři. Co se stalo v té době? Regresní terapeut odhalil jejich setkání s neznámou civilizací. Zda se to skutečně stalo, nebo se to odehrálo pouze v mozku toho či onoho pacienta přísluší rozebrat právě jim. My jsme si jen přečetli, co pacient, dá-li se tak vůbec nazvat, vypověděl.
U nás je také toto pracoviště. Regresní terapie Praha se asi s podobnými příklady nesetká, ale co my víme. V každém případě může rozhodně pomoci tam, kde si již klasická medicína, psychologie, nebo něco jiného neví rady.
Jak již výše zmíněno, i tato metoda má své odpůrce, ale také příznivce. My se můžeme jen dohadovat, kde leží pravda a kde ne. Faktem je to, že mnoho lidí, kteří tuto terapii vyzkoušeli jsou nadšeni a také rádi, že jejich problémy zmizely. Jejich trápení je pryč, a to už si opravdu lékaři nevěděli rady.Kyvadélko k hypnóze
Terapie se provádí tak, že samotný “pacient” je uveden do stavu hypnotického spánku. V tomto stavu si již člověk není vědom toho, co dělá, a právě tím hlouběji se noří do svého nitra, či chcete-li minulosti. Čím jde regrese hlouběji tím lépe se může terapeut rozhodnout co a jak použije. A po několikátém sezení by mělo být po problémech.

Published by na-dlani.cz