Nádherný doplněk ke každému outfitu

Kabelky jsou s námi již několik set let, poprvé se datují až do 18. století! Přesto většina dam zvolí levné umělohmotné kabelky, které nejsou jenom nekvalitní, ale také málo vydrží a vůbec nejsou vhodné ani univerzální – to znamená, že se množina míst, kde si takovou kabelku můžete bez obav vzít, drasticky zmenšuje. Samozřejmě, pokud se chystáte nosit danou kabelku na vesnickou tancovačku či koncert alternativní kapely na louce, tak je to asi opravdu jedno – v tom případě byste měli spíše zvolit batoh. Ovšem pokud si chcete vzít kabelku do společnosti, ať už na společenskou událost či při návštěvě veřejného místa, kde je třeba přijít alespoň upraven, může to být poněkud křiklavé.
kožená kabelka, aktovka a peněženka

Tradiční kožená kabelka by měla najít své místo v šatníku každé ženy, která chce vypadat stylově i dobře při každé příležitosti, i kdyby se z divadla chystala na onen alternativní koncert. Kůže je skvělý materiál pro výrobu doplňků, neboť je odolný vůči mechanickému poškození a navíc vypadá dobře i několik let, pokud se o něj vlastník stará. Přesně proto jsou kožené kabelky vysoce ceněné a lidé volí kůži zejména tehdy, chtějí-li kvalitu za tu nejlepší cenu.
stará kožená kabelka

Volba správné kabelky je na úplně jinou diskuzi, ovšem každý by si měl především volit podle svého vlastního gusta. Také byste měli zvolit takovou kabelku, která je přiměřená nejen vašemu šatníku, ale také vaší postavě. Správná kabelka by neměla být příliš velká na malou dámu – nikdy by nesmělo dojít k tomu, že nejdříve vejde do místnosti kabelka a až pak slečna. Jedná se o doplněk, ne dominantní prvek osoby. Zároveň ale příliš malá kabelka ztrácí svou funkci, byť existují i takové, které neztratí šarm i účel a jsou chytře vyřešeny. Barva materiálu by také měla hrát roli, kdy například černá kabelka se hodí takřka ke všemu, kdežto různé barevné provedení již omezují nositelku ve výběru samotných šatů či bot.

Published by na-dlani.cz