Bill Gates podpořil konkurenta Uberu

Možná už o tom někteří z vás již slyšeli. Jednu dobu se o tomhle tématu hodně mluvilo. Pojďme se tomu společně podívat na zoubek.

Nejen tedy Bill Gates ale i jiní známí investoři přispěli na projekt s názvem Convoy. Součet všech příspěvků byl přes jednu miliardu korun, což je opravdu velká suma.
památník Billa Gatese

Projekt Convoy je aplikace, která je obdobná aplikaci zvané Uber. Jedná se o propojení odesílatelů s řidiči nákladních aut pomocí chytrých telefonů.

Je pravda, že co se týkalo zisku praxe zakázek, vše se řešilo přes call centra nebo přes zprostředkovatele. Díky aplikaci zvané Convoy je to jednodušší a to díky tomu, že si dopravci poptávají práci přímo.

Nejen tedy kromě společnosti Billa Gatse do projektu investovali investoři jako Jeff Bezos nebo Amazon. Investoři ale nadále rozhodně přibývají.

Mnoho lidí a dokonce i samotný ředitel si trend velmi pochvalují. Díky projektu je společnost schopna během jednoho týdne zprostředkovat až tisíce zásilek. Dokonce se Convoy rozšířil i do dalších oblastí, kde je také hojně využíván. Do budoucna se plánuje, že služby budou poskytnuty nejen tedy na severovýchodě Atlantiku, ale také na jižní straně Spojených států.
kamion za soumraku

Projekt společnosti Convoy byl jednu dobu označován jako Uber pro náklaďáky, ale Uber, představil vlastní aplikaci, která se na trhu také uchytila. Rozhodně díky tomu došlo k nabrání nejen nových specialistů ale také k navýšení potřebných investic, které budou použity do nových technologií.

Nákladní doprava má v USA největší zastoupení. Dosahuje okolo 18 biliónů korun, což je opravdu velká suma. Podle studií, které byly provedeny, dochází k neefektivitě v rámci přepravy nákladů. Až 35% nákladních aut po vykládce jsou prázdná.

Proto se tedy firma Convoy rozhodla snížit náklady na znečištění po finanční stránce a na to opravdu velké množství lidí slyší. A to už jak investorů, tak i konkurence.

Published by na-dlani.cz