Muži a domácí práce – realita nebo utopie?

Každá žena chce, aby její domov zářil čistotou. Většina žen je ale na úklid domácnosti sama. Povinnosti v práci, nevíte, kde vám hlava stojí, a k tomu všemu musíte udržovat doma čistotu, když jste na to sama? Zapojte svého muže do péče o domácnost.


Lehčí práce, které zvládne i ten váš

Je spousta prací, které si žena udělá raději sama, i kdyby u toho měla vypustit duši. Proč? Z jednoho jediného důvodu – mají strach, že práce nedopadne tak, jak by měla, a k úhoně přijde domácnost, nebo dokonce muž. Co ho nechat udělat bez výčitek?

Umývání nádobí– pokud nemáte doma myčku, je třeba nádobí umývat pravidelně. Je to jedna z těch jednodušších prací, které muž zvládne hravě. Zapojte ho do umývání, a budete mít o starost méně.

Vysávání– jezdit s vysavačem po koberci zvládne i dítě, stejně tak to zvládne i váš muž. Dejte mu vysavač, a nechte ho, aby vysál veškeré koberce. Vám to pomůže, a on bude mít dobrý pocit z toho, že vám pomáhá.

Utírání prachu– pokud nemáte vystaveny drahé čajové a jídelní servisy, které by mohly přijít k úrazu, nechte přítele nebo manžela utřít prach. Jde o práci, která se musí dělat pravidelně, a vám hodně usnadní život, když jej nebudete muset utírat sama několikrát týdně.

Vaření– jde asi pro muže nejoblíbenější činnost. Samozřejmě neumí vařit všichni, ale je faktem, že když muž vaří, výsledný pokrm většinou stojí za to. Muži jsou známí experimentátoři, a jsou schopní zkombinovat chutě, které vás by ani nenapadly. Nechejte ho, ať se realizuje, a vy se královsky najíte.
 
Je spousta mužů, kteří vám nebudou ochotni doma pomoct vůbec s ničím. Pokud máte vztah takto nastavený se souhlasem vás obou, je všechno v pořádku. Pokud muž chodí do práce, dře v práci i doma v dílně, pak je jasné, že úklid bude z větší části na vás. Vše záleží na domluvě, a na vzájemné toleranci. V současné době je ale čím dál víc mužů, kteří rádi partnerce pomáhají i s domácími pracemi, a to alespoň jednou týdně.

Published by na-dlani.cz