Kniha – přítel člověka

Čtení je zážitek, který se nevyrovná žádnému filmu.To je názor většiny lidí, kterým se čtení stalo vášnivým koníčkem. V každé knize je vyprávění detailnější a propracovanější, takže často i pochopitelnější. Navíc při čtení může na plné obrátky pracovat Vaše fantazie, což asi milovníky četby nejvíce baví. Můžete si představovat, jak asi vypadá hlavní hrdina a jak osoba, která Vám není právě sympatická. Čtení je prostě výjimečný zážitek a knihy se pro čtenáře, který je miluje, stávají nejlepším přítelem.
 
VÁŠNIVÉ ČTENÍ
Když si čtenář sedne s knihou v ruce do křesla nebo večer před spaním do postele, probíhá v jeho hlavě tiše a nenápadně vášeň. S každým otočením stránky jej přepadá překrásné mrazení v zádech. Okolí nevnímá a po přečtení poslední stránky dobré knihy jej přepadne kouzelný pocit, nenahraditelný s žádnou televizí ani internetem.Čtení čistí naši duši.
 
NENECHTE UMŘÍT KNIHOVNY
V dnešní době médií a internetu už někteří lidé ani nevědí, co je to otočit v ruce knížku. Ale pokud navštěvujete knihovny, poznáte, že ještě pro mnoho lidí je čtení zálibou, kterou by ani za nic nevyměnili. Takoví lidé se děsí vynálezu knih v elektronické podobě. Neustále si kladou otázku, zda opravdu klasické knihy vymřou? Za poslední roky zažívají e-knihy nebývalý růst, jde až o jakousi revoluci.

 
JEDINEČNÁ ATMOSFÉRA PAPÍROVÝCH KNIH
Ti, kteří objevili nenahraditelnou krásu tištěné knihy, nikdy nezapomenou na fyzický zážitek, který jim přináší. Při listování klasickou knihou máte výjimečný pocit. Nová kniha nádherně voní a málokterý čtenář odolá touze k ní přičichnout, osahat si ji a pak se ponořit do příběhu.

Držet v ruce opravdovou knihu – to je zážitek. Víme, že jde o trvalou hodnotu, která se uloží do knihovny a je připravena pro další generaci čtenářů. Jde o pocit, o osobní věc a také estetickou hodnotu, které nikdy nepřekoná pouhý soubor, stahovaný do čtečky.
 

Published by na-dlani.cz