Individuální přístup vaši bonitu výrazně zlepší

Možná jste se stejně jako mnozí jiní poprvé v životě vydali do banky, abyste si tam sjednali hypotéku na bydlení a ouha – řekli vám tam, že máte nízkou bonitu a na půjčku můžete zapomenout. To je překvapení! Třeba vás nikdy nenapadlo, že váš naprosto průměrný plat nebude na takovou půjčku stačit. Čím to je? Pravděpodobně tím, že klasické bankovní domy mají na bonitu klientů příliš vysoké nároky, tím, že ji posuzují podle teoretických kritérií a odhadů, a tím, že se nechtějí zabývat konkrétní finanční situací žadatelů, kteří mají o půjčku zájem. Zkrátka, pro banky je mnohem snazší a výhodnější sbírat pouze movité klienty, se kterými jim žádné riziko nehrozí a takové služby se jim vyloženě vyplatí. A bude hůř – podmínky hypoték se mají dále zpřísňovat.

padesát euro

Jestliže se i vám stalo něco podobně nemilého, tak nezoufejte a na bankovní domy rovnou zapomeňte. Vždyť banky jako takové nejsou jedinými finančními institucemi na českém trhu, které vám nabízejí peníze. Stejně tak můžete uzavřít smlouvu o půjčce také u nebankovní společnosti. A možná pro vás bude stejně výhodná, protože i zde je možné dosáhnout na podobné úroky jako v bance.
Ovšem to, co je naprosto zásadní, je skutečnost, že nebankovní společnosti přistupují ke všem klientům individuálně a detailně zkoumají jejich finanční situaci. A právě to je velká šance pro vás, neboť pokud jste doposud tratili na tom, že vám banka neuznala část příjmů a naopak navýšila výdaje, tak při detailním prozkoumání situace se tento poměr zajisté zlepší.

bankovky

Nicméně i když požádáte o hypotéku bez doložení příjmu, tak byste měli vědět, že i v takové situaci budete muset doložit svou aktuální finanční situaci https://www.ferovahypoteka.cz/dolozeni-prijmu/. Tedy to, jaké jsou vaše celkové pravidelné příjmy, ať už pocházejí z platu, ze mzdy, z pronájmu anebo třeba ze sociálních dávek. A stejně tak budete muset doložit i své pravidelné výdaje. A na základě těchto údajů bude zřejmé, zda jste žádanou půjčku schopni splácet či nikoli.

Published by na-dlani.cz