Aby nám internet neškodil

Když internet byl v prvních dobách dostupný pro veřejnost, zpravidla jen málo lidí mělo připojení k internetu doma, byli jsme odkázáni chodit do knihoven, internetových kaváren apod. Dnes je toto připojení možné prakticky kdekoliv. V první řadě téměř všichni máme připojení k internetu doma, kavárny se předhánějí, že nabízejí připojení wifi zdarma, takže kdo má chytrý telefon, nebo tablet, není pro něj problém připojit se takřka všude.
sociální síť facebook
Internet bývá součástí počítačů také v zaměstnání, jen málo zaměstnavatelů kontroluje, kolik času jejich zaměstnanci na internetu tráví, navíc pokud musí posílat e-maily obchodním partnerům, mají lidé i v práci přístup k internetu neomezený.
To samo o sobě ještě není nic špatného, naučili jsme se přes internet komunikovat, zejména na sociálních sítích, přes internet nakupujeme, prodáváme apod., ale může se stát, že na internetu začneme trávit mnohem více času, než je zdrávo, a může nám hrozit závislost na internetu.
Netýká se to jen dětí nebo teenagerů, i když tato populace je ohrožena nejvíc, vždyť když se rozhlédneme po ulici, každý teenager drží v ruce telefon, ani v kavárnách se často neumí bavit společně, každý si chatuje přes svůj mobil, ale závislým se může stát i dospělý člověk.
Zda jste sami závislí, poznáte snadno, a může to vést ke katastrofálním důsledkům – věnujete příliš času sociálním sítím? Nesmí Vám na nich nic uniknout? Další častou závislostí je závislost na on-line hrách, člověk u nich může trávit tolik času, až mu začne unikat svět reálný. Všechny důsledky se projeví rozpadem normálních přátelských vztahů, také když se víc než rodině budete věnovat hraní her na internetu, nebo neustálému surfování na něm, můžete přijít i o manželku nebo manžela, hrozí také výpověď z práce a člověk ve finále zůstává osamocený jen se svou závislostí.
klávesnice a mobil
Předejděte této závislosti včas, klidně se můžete zajít poradit i do některé z poraden, vůbec se za to nemusíte stydět. Důležité je si svůj problém přiznat, jak sám sobě, ale také rodině a přátelům.
Začněte také svůj čas trávit jinak.
–          Dříve jste jistě měli jiné zájmy a koníčky, které jste díky internetu odsunuli stranou, vraťte se k nim
–          Pokud Vás to bude svádět strávit opět hodiny u hry nebo sociální síti, vyhledejte přátele, s kterými jste se dříve stýkali, a jděte se s nimi bavit
–          Více se začněte věnovat rodině a dětem, hlavně ty jsou také ohroženy, pokud vidí Vás, kolik času na internetu trávíte.

Published by na-dlani.cz