Zařiďte si kuchyni podle učení feng shui

Podle východní filozofie feng shui je možné vytvářet nejen zahradu, ale i interiér domova. K tomuto se počítá i zařizování kuchyně. A přesně kuchyně je ve východním učení feng shui nejvíce důležitá, protože je spojována jak se zdravím, tak i blahobytem rodiny. Kuchyně je vždy ústředním bodem, srdcem celé domácnosti, ve všech zemích světa. Právě Číňané význam této místnosti vůbec nepodceňují. Podle učení feng shui lidé v Číně odpradávna věří, že pokud něco není právě zde v kuchyni v harmonii, má to velmi výrazný a nedobrý vliv na celou rodinu. Na co si tedy máme podle učení feng shui v kuchyni dávat veliký pozor.
masážní olej a kameny

Špinavá kuchyň

Jestliže je naše kuchyně přeplněná a špinavá, narušuje to podle učení  feng shui kvalitu a výživové hodnoty vašich pokrmů, které z takovéto kuchyně konzumujete. Jelikož nemáme kvalitní a dobrou stravu, nejsme schopní kvůli špatné stravě dobře pracovat a tím i dobře vydělávat.

Přeplněná spižírna, anebo lednice

Pokud máme pocit, že právě velikánské zásoby jídla jsou známkou bohatství, je to podle učení feng shui právě naopak. Ohromné zásoby, a přebytek jídla v lednici anebo spižírně ještě žádné rodině štěstí nepřineslo. Jestliže je ve spižírně a lednici staré, a vůbec ne čerstvé jídlo, tak má toto jídlo starou a zatuchlou energii. A vůbec se nejedná pouze o datum spotřeby na obalu.

Nezdravé potraviny

Nezdravé potraviny podle feng shui představují hromadu odpadků, které pouze zanášejí naše tělo. V kuchyni bychom proto měli dát přednost zdravým a přírodním potravinám. Zejména by v kuchyni mělo být vždy po ruce čerstvé ovoce a čerstvá zelenina.
čínský znak

Srdce kuchyně

Podle učení feng shui je jedním z nejdůležitějších částí kuchyně právě sporák. Ten, pokud není v dobrém stavu, ukazuje na problémy ve finanční oblasti. Jestliže se tedy sporák rozbije, nebo jen některá z jeho částí, je nutné jej nechat ihned spravit.

Published by na-dlani.cz