Tiskněte bez omezení, cokoliv budete chtít

S rozmachem výpočetní techniky se zvýšil požadavek na tisk. Má to jednoduchou logiku, protože lidé chtějí využívat všech zdrojů. Mezi tyto zdroje patří i právě tiskárny, které jsou stále dostupnějšími elektrospotřebiči. Nejlevnější zařízení je možné sehnat za několik stovek, přičemž i tato zařízení dokážou obstojně tvořit dokumenty či nanášet barvu ve větších formátech. Co je však kamenem úrazu, je výběr vhodných náplní. Ty mnohdy bývají dražší, než samotná zařízení, což má však logiku zase v tom, že lidé neustále budou muset spotřební zboží dokupovat, a protože již doma budou mít zařízení, budou nuceni zainvestovat do náplní, byť to budou vyšší ceny.Logo tiskárny

Je dobré znát své možnosti

Pokud se chcete zásobit kvalitními náplněmi, měli byste vědět, jaké typy jsou k dispozici. V základu je nutné rozlišovat náplně pro laserová a pro inkoustová zařízení. Mezi těmito zařízeními jsou velké rozdíly, pro spotřebitele to však bude rozdíl především mezi náplněmi, které bude třeba dokupovat. Jaké jsou mezi těmito náplněmi rozdíly kromě použité technologie?

  • Inkoust = Je levnější, ale jeho největší nevýhoda tkví v možnosti vysychání, pokud není zařízení delší dobu využíváno. Zpravidla existují varianty, kdy jsou celkem 4 náplně, a to s barvami černá, zelená, modrá a červená, případně pak náplně pouze dvě, a to smíšená barevná a pouze černá.
  • Laser = Náplně jsou na pohled větší, protože se jedná o toner, který disponuje zcela jinou technologií. Na nákup jsou zpravidla finančně náročnější, nicméně se mohou pyšnit delší výdrží a také možností delší odstávky zařízení bez ztráty kvality následného barevného podání.

Nepotisknuté archy papíru
Pakliže hledáte náplň pro svou tiskárnu HP, možná bude přímo vaším cílem náplň s označením HP 903XL Primatisk, která kromě své nízké pořizovací ceny zaujme i zvětšenou kapacitou pro tisk.

Published by na-dlani.cz