Nová technologie přinesla změny

Během posledních desítek let se skutečně mnoho změnilo v nabídce žárovek a různých svítidel. Samozřejmě výrobci reagují na potřeby a také moderní design, kdy světla jsou nejen efektivním ve svém svícení, ale zároveň úsporná. Co se týče technologie LED svítidel, tak ještě navíc ekologická. Počáteční investice se může sice někomu zdát příliš vysoká, ale na druhou stranu, pokud ušetříme na odběru elektřiny, tak ji během jednoho roku máme zpět doma. Navíc si můžeme zakoupit takových svítidel poměrně víc, podle potřeb a také podle jejich výkonu svícení. Nicméně technologie nepřinesla převrat jen do žárovek, ale i zářivky si prošly svojí výměnou. Již není třeba se jich obávat, spíš naopak jsou skvělými pomocnicemi nejen na veřejných prostorách, ale i domácnostech.

neon

Změnu přinesl i startovací systém

Když se poprvé přišlo na úvahu změny, tak se začínalo od startérů. Nahradily se pouze novými, ovšem to bylo pouze dílčí řešení. Pokud potřebujeme vyměnit pouze startér, jelikož nějakým způsobem nefunguje, můžeme například využít tento výběr https://www.lightpark.cz/zarivkove-startery/, kde bude záležet na typu zářivky. Je pravdou, že daleko lepší úspěch přinesly až systémy elektrického předřadníku, které nahrazují nejen zmíněný startér, ale i těžkou tlumivku. Nicméně výroba se stále zdokonaluje, tudíž dnes si zářivky můžeme zakoupit v LED provedení, nebo s obvodem, který umožňuje řízení světla jako je například stmívání. Zkrátka nás technologie posunula na vyšší příčku v užívání světel.

trubie

Výkonné startéry

Výrobce Philips se rozhodně nemá za co stydět. Nabízí řadu startérů pro provoz zářivkových zdrojů na elektromagnetickém příslušenství. Například 2 – pinový startér je v nehořlavém plastu a bez použití radioaktivity. Jinak jeho garantovaná spínavost je stanovena na minimálně 10 000 spínacích cyklů. Zajišťuje v podstatě bezproblémový provoz a i velmi snadnou výměnu, pokud by to bylo potřeba. I tak je vhodné při výměně zářivky vyměnit i startéry.

Published by na-dlani.cz