Největší chyby začátečníků v posilování

Už je to nějaký ten týden, co posilujete a výsledky jsou stále v nedohlednu? Nezoufejte, posilování je běh na dlouhou trať, a každý z nás má jiné předpoklady na tvorbu svalů. Avšak pokud se vyhnete těmto třem základním chybám ve cvičení, Váš workout to posune na novou úroveň!
cvičení na podložce.jpg

1) Špatné provádění cviků

Alfa omega všech začátečníků. Pokud nebudete cviky provádět pořádně, jejich efektivita může klesnou až na jednu desetinu. Co hůř, můžete si nenávratně poškodit zdraví. Pokud si nejste jistí, zda cviky děláte správně, radši se podívejte na pár video návodů a sami sebe při cvičení nahrajte. Pokud ani toto nepomůže, běžte do nejbližšího fitness centra, kde pro Vás bude hodina cvičení se zkušeným trenérem užitečná jako dny koukání na tutoriály pro začátečníky či cvičení o samotě.

2) Pravidelnost

Cvičení je běh na dlouhou trať. Pořádné břišní svaly Vám nevyrostou během týdne, ale jsou to měsíce a měsíce usilovné a pravidelné dřiny. Bez pravidelnosti to prostě nejde, a pokud víte, že nemáte dostatek vůle na to, aby jste to dělali pravidelně, ani nezačínejte. Pokud však chcete něco, co by Vás nakoplo k tomu, abyste každý týden chodili cvičit, můžu doporučit permanentku do fitness centra, která Vás nakopne k tomu, abyste jí využívali a chodili tam.
domalované svaly.jpg

3) Pořádné náčiní

Pokud jste se rozhodli zřídit si posilovnu doma, musíte dbát na to, abyste si vybrali ty správné pomůcky. Pokud si nevíte rady, tento článek Vám poradí, jak na to. Avšak cvičit lze i bez vybavení, sice to není tak kvalitní posilování, ale začátečníkům určitě skvěle poslouží.
Tyto tři rady jsou jen základ, postupem času budete potřebovat mnohem víc zkušeností. Určitě vyzkoušíte správný jídelníček, spánkový režim a volné dny bez cvičení. Určitě vyzkoušejte fitness trenéra, protože Vám může předat tolik potřebné zkušenosti. Nezapomeňte, že cvičení je běh na dlouhou trať a bez vůle a odhodlání nikdy nedoběhnete na konec.

Published by na-dlani.cz