Mít tak hezčí postavu!

Po dokonalejší postavě u nás touží kdekdo. A onu dokonalost, jíž bychom chtěli dosáhnout, nespatřujeme ani ve výšce naši postavy, ani dejme tomu v prodlužování nohou, zaoblování jistých partií a podobně, ale zpravidla v tématech souvisejících s ‚rozložitostí‘. Tedy vyšší hmotností, než bychom chtěli a vesměs také měli mít.
Je u nás učiněná spousta lidí, kteří jsou přesvědčeni o tom, že by měli shodit. A snad jedině s výjimkou pubertálních osůbek něžného pohlaví to bývá vesměs i pravda. Protože opravdu nějaká ta kila navíc míváme. A to často i ve více než hojném počtu.

jablíčko

Nadváhou trpí mnozí z nás. A přitom podle vlastních slov nejednou vlastně neznámo proč. Protože spousta z nás snad doslova ‚tloustne i ze vzduchu‘. Vždyť přece ani tak moc nejíme, že? K obědu gulášek s deseti knedlíky, k večeři chleba se sádlem, k televizi nějaké ty brambůrky, k tomu těch našich řekněme deset až patnáct piv,… A přesto se pak stále hůř vejdeme za ten nešťastný kancelářský stůl, u kterého trávíme dlouhé hodiny pracovní doby, a stále více úpí i pohovka, na které trávíme převážnou většinu zbytku dne při lenošivém sledování televize.

Jenže co s tím? Když se začneme omezovat v jídle, budeme mít už po pár minutách nepříjemný pocit zvaný hlad, ke kterému se nám ještě navíc ti kolem budou posmívat, že nám kručí v břiše, a pokud se začneme věnovat pohybu, přijdeme určitě o nějaký kvalitní program na televizní obrazovce. Nevíme sice, o který, protože je těch seriálů tolik, že stejně nevíme, kdo kam patří a pomalu je pro nás maxipes Fík pes baskervillský, ale určitě by nám něco uniklo.
A tak zbytečně sázíme na kdejakou zázračnou dietu nebo neméně zázračný prostředek na hubnutí, který obvykle nefunguje.

zrcadlo

Namísto abychom vsadili aspoň na . Což je přípravek, který je alespoň férový. Provází ho ‚přiznání‘, že není ničím porušujícím přírodní zákony, že jenom díky němu se nezhubne. Ale je-li člověk ochoten se i hýbat, a zdravě stravovat, pomáhá. Spolehlivě.
Ale nevěřte, že po něm úžasně zhubnete, když si jím proložíte vepřo-knedlo-zelo k večeři a vejce na špeku ke druhé večeři o půl hodiny později.

Published by na-dlani.cz