Dopřejte si péči

Úsměv je ta první věc, která nás na nových lidech zaujme. Tedy alespoň v nejvíce případech. Někoho zaujme samozřejmě i něco jiného, ale o tom tento článek rozhodně není. Je totiž o tom, že bychom si měli našeho zdraví opravdu považovat a péči speciálně o dutinu ústní nikdy nepodceňovat. Pokud máte problémy s tím, že jste se bohužel narodili s křivými zuby, pak nemusíte již více schovávat svůj úsměv za rukou. Navštivte nějakou pobočku ortodoncie a nechte si udělat rovnátka.

vystrčené zuby v úsměvu

Ano, chvíli to potrvá, ale do roka a možná i dřív budete mít zuby krásně rovné. S nimi je spojená samozřejmě i zvýšená péče, což pak ve výsledku způsobí to, že vaše zuby budou podstatně bělejší a v lepší kondici, než tomu bylo předtím, než vám tyto malé kouzelníky na zuby přidělali. Pokud toto nedodržíte, tak se můžete naopak dočkat ošklivých výrazně bílých skvrn na zubech, které doslova křičí, že jste péči podcenili.

Kromě rovnátek je velmi dobré navštěvovat ústní hygienu. Doporučuje se to především lidem, kteří již rovnátka nemají a mají jen takové ty malé drátky, které jsou nalepené na zadní část zubů. Je dobré si tedy sjednat termín a nejdříve si zajít na nějakou uvítací konzultaci, kde s paní hygieničkou proberete veškeré detaily toho, co přesně za péči byste potřebovali a co je pro vás to nejlepší.

zubařské křeslo

Je dobré si nechat poradit a poslechnout její rady, neboť ona je odborník a ví opravdu nejlépe to, jak by zuby měly vypadat a jak se o ně nejlépe a co nejšetrněji starat. Základem je dobrý zubní kartáček a pasta. Toto jsou opravdu dvě věci, na kterých se nevyplatí šetřit. Pamatujte také na to, že fakt, že nyní netrpíte problémy se zuby, není tak úplně trvající a pokud již nyní podceňujete péči o svá ústa, tak vás mohou do pár let potkat opravdu nepříjemné chvíle. Takové trhání a vrtání kazů totiž rozhodně nepatří mezi něco, co byste potřebovali nutně v životě zažít.

Published by na-dlani.cz